İnternet değerlerim nasıl?

witicieen

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba normal de TP-Link'in W9970 V3 versiyon modelinde 60 Mbps en fazla alabileceğim değer olarak gösteriyordu ancak Keenetic Extra DSL AC1200'e geçtikten sonra 78 maksimum değeri alabileceğimi gösteriyor. Bu konu gerçek midir yoksa anlık oluşabilen durumlarla mı alakalı sizce?

1617887135495.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba normal de TP-Link'in W9970 V3 versiyon modelinde 60 Mbps en fazla alabileceğim değer olarak gösteriyordu ancak Keenetic Extra DSL AC1200'e geçtikten sonra 78 maksimum değeri alabileceğimi gösteriyor. Bu konu gerçek midir yoksa anlık oluşabilen durumlarla mı alakalı sizce?

Eki Görüntüle 964105
Türkiye şartlarına göre ortalama :)

Türkiye şartlarına göre ortalama :)

TP-Link'in W9970 V3 versiyon modelinde 60 Mbps en fazla alabileceğim değer olarak gösteriyordu ancak Keenetic Extra DSL AC1200'e geçtikten sonra 78 maksimum değeri alabileceğimi gösteriyor. Bu durum neden kaynaklanmıştır peki?

TP-Link'in W9970 V3 versiyon modelinde 60 Mbps en fazla alabileceğim değer olarak gösteriyordu ancak Keenetic Extra DSL AC1200'e geçtikten sonra 78 maksimum değeri alabileceğimi gösteriyor. Bu durum neden kaynaklanmıştır peki?
Modem değişikliği hızınızı etkileyebilir. Ben bir aralar eski modem de 8 mb alırken değiştirince 65-70 mb almaya başladım.

Modem değişikliği hızınızı etkileyebilir. Ben bir aralar eski modem de 8 MB alırken değiştirince 65-70 MB almaya başladım.

Anladım sağ olasın peki modem de şu kısımda böyle bir ayar mevcut ayarlayabildiğim dB ayarına göre hızı yükseltebilir miyim? Misal şu anda 78 Mbps maksimum diyor bunu 100'e çıkarabilir miyim sonrasında ISS'den 100 Mbps paket tanımlatsam sorun olur mu?

1617888360074.png

Anladım sağ olasın peki modem de şu kısımda böyle bir ayar mevcut ayarlayabildiğim dB ayarına göre hızı yükseltebilir miyim? Misal şu anda 78 Mbps maksimum diyor bunu 100'e çıkarabilir miyim sonrasında ISS'den 100 Mbps paket tanımlatsam sorun olur mu?

Eki Görüntüle 964137
Hocam bunu bilmiyorum ben de böyle bir şey yok kusura bakmayın kesin bir bilgi veremeyeceğim.

Eki Görüntüle 964137
8 snr altına düşmenizi önermem yoğun saatlerde özellikle kopma sorunu yaşamanız muhtemel. Eski modeme göre atanabilir hız farkı bazı modemler değerleri farklı okur ve hattı daha iyi kontrol eder. Şuan ki snr değeriniz zaten sınırda bu şekilde sorun yaşanmıyorsa kullanmaya devam edebilirsiniz.

8 SNR altına düşmenizi önermem yoğun saatlerde özellikle kopma sorunu yaşamanız muhtemel. Eski modeme göre atanabilir hız farkı bazı modemler değerleri farklı okur ve hattı daha iyi kontrol eder. Şu anki SNR değeriniz zaten sınırda bu şekilde sorun yaşanmıyorsa kullanmaya devam edebilirsiniz.

Herhangi bir sorun sıkıntı yaşamıyorum bu zamana kadar da yaşamadım.

Geri
Yukarı