İnternet değerlerim nasıl?

kadir343434

Kilopat
Maksimum 83 hız atanmış bana. Arayıp 100'e sabitleyin dediğim halde böyle, öncesinde 78'e sabitliydi. Bu sabitleme, onlara rağmen kendi gerçek değerini bulan bir sinyal gücü müdür? Şu an aldığım maksimum hız 76 Mbps.
Değerlerim şöyle;

Ekran Resmi 2023-02-17 17.53.03.png

Maksimum 83 hız atanmış bana. Arayıp 100'e sabitleyin dediğim halde böyle, öncesinde 78'e sabitliydi. Bu sabitleme, onlara rağmen kendi gerçek değerini bulan bir sinyal gücü müdür? Şu an aldığım maksimum hız 76 Mbps.
Değerlerim şöyle;

Eki Görüntüle 1672391

Hız sabitleme derken neyi kast ettiniz hangi interneti kullanıyorsunuz, taahhütlü internet kullandığınızı düşünüyorum orda öyle bir seçenek görmedim.

Ödenen fiyat nedir bu hizmet için
148 TL. 12TL referans kodu indirimi ile, o olmazsa 158 ya da 160 idi, NetSpeed.
Hız sabitleme derken neyi kast ettiniz hangi interneti kullanıyorsunuz, taahhütlü internet kullandığınızı düşünüyorum orda öyle bir seçenek görmedim.
Taahhüt yok. Hız sabitlemeden kastım, internet hızının tepe değerinin ucu açık olması ya da olmaması (sağlayıcı tarafından elle sınır girilmesi).

DSL bağlantılarda 8SNR'in altında hattın kopması veya CRC hataları sebebiyle paket kayıpları yaşanabilir hocam, sizin SNR tam sınırda bu sebeple 100Mbps tanımlama yapılırsa SNR 3-4dB'ye kadar düşebilir.

Şu an tanımlanan değerler ideal değerler ama daha fazlası için iyileştirme şansınız da var kötü bir bina tesisatını yenilemek 10-15Mbps hız kazandırabilir bunu test etmek için doğrudan bina ankastresinden ölçüm yapılmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı