İnternet dengesiz çalışıyor

Bu modemde internet çok uzun süredirde açık değildi ve kablolamayla alakalı evin dışından olabilir çünkü internetin dışardaki altyapuda belli bir yerden sonrasını yenilemişlerdi. Ondan öncesine karışamıyoruz demişlerdi onunla alakalı bir sorun mu acaba diyeceğim internet çalıştığı zamanda tam çalışıyor.
Aynısını yaşadım görselleri ekledim. Bilemeyeceğim daha ne yazayım artık.

Aynısını yaşadım görselleri ekledim. Bilemeyeceğim daha ne yazayım artık.

1699544111069.png

3 saat 50 dakika sonucuda hiç kullanılmayan internette 710k hata güzel işmiş yahu.

Bakalım saha çalışanlarını yönlendirdiler. 2 güne gelir diyordu bakalım çözebilecekleri bir şeyse çözerseler güzel olur. Ama söyledikleri şey zamanında buraların altyapısı 24Mbps anca verir sonrasında modemde o değerler uyuşmadığı için internet modemde sorun çıkartır internet gider sürekli olarak demişti bana. Onunla mı alakalı acaba?

10 dakikada 836450 olmuş yani yaklaşık 130k artmış. Dakikada 13K saniyede 210 hata. Maşallah ne şeymiş be mübarek.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 2008530

3 saat 50 dakika sonucuda hiç kullanılmayan internette 710k hata güzel işmiş yahu.

Bakalım saha çalışanlarını yönlendirdiler. 2 güne gelir diyordu bakalım çözebilecekleri bir şeyse çözerseler güzel olur. Ama söyledikleri şey zamanında buraların altyapısı 24Mbps anca verir sonrasında modemde o değerler uyuşmadığı için internet modemde sorun çıkartır internet gider sürekli olarak demişti bana. Onunla mı alakalı acaba?
Onla alakalı değil, senin hızın zaten düşük. Hatlarda biyerde problem var. Bana geldiklerinde ellerinde bir cihaz vardı onunla anastreden itibaren hangi metrede sıkıntı olduğunu gördüler ve sorunun ne olduğunu. Anında 16cı metrede sıvı teması var dediler ve açtılar sokağı. Resimlerdede gördüğün gibi bağlantıyı izole etmemişlerdi ve çürümüştü. Komple yenileyip izole ettiler düzeldi. Tabi o raddeye gelene kadar modem kapat aç dediler falan fıstık. Ben iletişim bakanlığına, bimere, cimere, şikayetvar.com, twitter, linkedin, muhtar, belediye, beyaz masa ne kadar merci varsa şikayet ettim ve sonunda geldiler:) Şimdi arasıra arıyor ISS nasılsınız var mı bir şikayetiniz diye:)

Eki Görüntüle 2008530

10 dakikada 836450 olmuş yani yaklaşık 130k artmış. Dakikada 13K saniyede 210 hata. Maşallah ne şeymiş be mübarek.
Bende milyonları buluyordu bazen:)

1699544973011.png

Bende hala böyle 7 gündür açık modem. Bende öyle internetçi falan değilim ama sıkıntıları yaşaya yaşaya öğrendik işte:)

Son düzenleme:
Onunla alakalı değil, senin hızın zaten düşük. Hatlarda bir yerde problem var. Bana geldiklerinde ellerinde bir cihaz vardı onunla anastreden itibaren hangi metrede sıkıntı olduğunu gördüler ve sorunun ne olduğunu. Anında 16cı metrede sıvı teması var dediler ve açtılar sokağı. Resimlerdede gördüğün gibi bağlantıyı izole etmemişlerdi ve çürümüştü. Komple yenileyip izole ettiler düzeldi. Tabii o raddeye gelene kadar modem kapat aç dediler falan fıstık. Ben iletişim bakanlığına, BİMER'e, CİMER'e, şikayetvar.com, Twitter, LinkedIn, muhtar, belediye, beyaz masa ne kadar merci varsa şikayet ettim ve sonunda geldiler:) şimdi ara sıra arıyor ISS nasılsınız var mı bir şikayetiniz diye:)

Bizde o kolay sadece TurkNet'in Türk Telekom'a söyleyip gelmesi gerekiyor zaten 1 defa gelip altyapıya baktılar. Ki bizde altyapı yerin altında değil direklerle geliyor. Ve normalde benim olduğum yerde 16 24Mbps hatlar daha çok fazla bir tane hattan 42Mbps değer okuduğu için ve o zamanda bende 50Mbps paket var diye onu bağladılar eve. Ama açıkçası en son bir tane direk devrilmiş sonrasında interneti bir inşaatın demirlerine bağlamışlar sabit dursun diye o gündür sorunlu internet. Ondan dolayı olabilir. Aslında sorun vardı şimdi 2 saatte bir modemi restlemem gerekiyorsa 1 günde bir reset atmam gerekiyordu. Anlaşılan sebep o gibi duruyor. O abiler geldikten sonra bir telefon numarasını alayımda ulaşmakta sorun yaşamayayım :D

Bizde o kolay sadece TurkNet'in Türk Telekom'a söyleyip gelmesi gerekiyor zaten 1 defa gelip altyapıya baktılar. Ki bizde altyapı yerin altında değil direklerle geliyor. Ve normalde benim olduğum yerde 16 24Mbps hatlar daha çok fazla bir tane hattan 42Mbps değer okuduğu için ve o zamanda bende 50Mbps paket var diye onu bağladılar eve. Ama açıkçası en son bir tane direk devrilmiş sonrasında interneti bir inşaatın demirlerine bağlamışlar sabit dursun diye o gündür sorunlu internet. Ondan dolayı olabilir. Aslında sorun vardı şimdi 2 saatte bir modemi restlemem gerekiyorsa 1 günde bir reset atmam gerekiyordu. Anlaşılan sebep o gibi duruyor. O abiler geldikten sonra bir telefon numarasını alayımda ulaşmakta sorun yaşamayayım :D
Sağlam irtibat kur olmadı at bi sakal tam sağlam yapsınlar:)

Fiber internet gelse aslında çekmeyeceğiz böyle sorunlar daha 100Mbps VDSL internet bile yok bırak fiberi 40Mbps hızı daha ancak alıyorum.
Walla bizim binada hiç altyapı bile yoktu şikayet ede ede çektirdim binaya internet:) Düşünsene yan komşularda var sadece bizim apartmanda yok. Sene olmuş 2023 geçelim bunları. Daha bu sene AKtronot yollayacağız aya, sahi o konu ne oldu?

:) yabancı dilde satış pazarlama eğitimleri diyelim.

Anladım kendş işiniz.

Vallahi bizim binada hiç altyapı bile yoktu şikayet ede ede çektirdim binaya internet:) düşünsene yan komşularda var sadece bizim apartmanda yok. Sene olmuş 2023 geçelim bunları. Daha bu sene aktronot yollayacağız aya, sahi o konu ne oldu?

Hocam bende hata sayısı anlık artıyor du şu an fabrika ayrlarına sıfırladım durdu özellikle bu saatlerde başlıyor, hızım da 70 MB lakin çekmiyor arayacağım yarın gelsinler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım kendş işiniz.

Hocam bende hata sayısı anlık artıyor du şu an fabrika ayrlarına sıfırladım durdu özellikle bu saatlerde başlıyor, hızım da 70 MB lakin çekmiyor arayacağım yarın gelsinler.
Bazı modemlerde sürümde fark ediyor. Baya araştırmıştım zamanında herşeyi denedim dediğim gibi.

Vallahi bizim binada hiç altyapı bile yoktu şikayet ede ede çektirdim binaya internet:) düşünsene yan komşularda var sadece bizim apartmanda yok. Sene olmuş 2023 geçelim bunları. Daha bu sene aktronot yollayacağız aya, sahi o konu ne oldu?

20dk yemek yemeğe gittim geldim modemi resetlemiştim 156052 hata birikmiş. Sinir bozucu bir durum.

Bir öbür modeme bağlayayım interneti bakalım durum ne olacak onda da hatalar devam ediyorsa sorun kablolarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı