İnternet dengesiz çalışıyor

20dk yemek yemeğe gittim geldim modemi resetlemiştim 156052 hata birikmiş. Sinir bozucu bir durum.

Bir öbür modeme bağlayayım interneti bakalım durum ne olacak onda da hatalar devam ediyorsa sorun kablolarda.

Beni de bilgilendirir misin bende de eski modem var.

Bazı modemlerde sürümde fark ediyor. Bayağı araştırmıştım zamanında her şeyi denedim dediğim gibi.

O nasıl oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beni de bilgilendirir misin bende de eski modem var.

O nasıl oluyor.

Bu modemde hatalar nerede gözüküyor la :D

1699547134991.png

Galiba göremeyeceğim :D

@Ozz2018

1699554823709.png

Öbür modem CRC hatalarından ya çok fazla etkileniyordu ya da başka bir şey vardı ya da bu modem daha kötü hataları sallamıyor bilemiyorum. Ama olan bir şey varki CRC hataları sürekli çıkıyor. Bu modemde neden 1 günde bir reset atmam gerektiği gerçeğini şimdi anlamış oldum. En başından beri bu hata vardı. Sadece ben fark etmiyordum. Öbür modem kötü olduğu için güzel çalışmıyor sanıyordum. Fakat hatanın derinine hiç gitmemişim. Şimdi anlıyorum. Saha çalışanları artık gerçekten saha dolabına kadar güzelce yenilerse altyapıyı bu internet işi çözülür sanki :D

Bu hattın direk dolaptan eve kadar fiber kabloyla gelmesi sağlanabiliyor mu acaba? Saha çalışanı zamanında öyle bir şey olmadığını söylemişti ama belki başka bir yolu vardırda ben bilmiyorum tarzından bir şeyler.

Bendeki modem Zyxel DX3200. Temiz bir ikinci elini bile bulursun dahada iyi olur internetin. Hemde wifi 6 teknolojisi var. Sarı sayfalara bi göz at derim.

Genelde bağlantıda ekler olunca veya kabloların kalitesi (oksitlenme) düştüğünden olur. Bazı kişilerde yeni kablo çekince düzeliyor. Bazılarında yanında bir de modem yeniliyorlar. Ben her ikisini de yaptım, lakin evden çalışıyorum ve hattım iyi olmak zorunda. Sorun yaşama lüksüm pek yok!

Eki Görüntüle 2008424

Nazar deymesin maaşallah deyin. Altyapım 81 Mbps destekliyor:)

Hocam bende TurkNet kullanıyorum 55 Mbps download 14 Mbps upload. Bu upload neden herkeste farklı? Aynı sokakta arkadaşım 8 görüyor Max benim de öyle gözüküyor ama 14 alıyorum siz 19 alıyorsunuz bu arakdaşta 6 alıyor cidden kafam karıştı. Hepimiz Türk Telekom altyapısı kullanmıyor muyuz? İlginç bir bilgi daha vereyim uploadım yavaş yavaş 14e çıktı önceden 8'di :D

Hocam bende TurkNet kullanıyorum 55 Mbps download 14 Mbps upload. Bu upload neden herkeste farklı? Aynı sokakta arkadaşım 8 görüyor Max benim de öyle gözüküyor ama 14 alıyorum siz 19 alıyorsunuz bu arakdaşta 6 alıyor cidden kafam karıştı. Hepimiz Türk Telekom altyapısı kullanmıyor muyuz? İlginç bir bilgi daha vereyim uploadım yavaş yavaş 14e çıktı önceden 8'di :D
Santrale mesafe, kablo kalitesi, modem vs herşey bir etken bence bu tür konularda. Birde bazı kişilerde DSLAM kilidi var, ISS arayıp onu kaldırtmak istediğini söyle.

Geri
Yukarı