İnternet DSL Işığı Yanmıyor

• Konuyu başlatan 4FT
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 1B

4FT

Hectopat
Bir programı çalıştırmak için internetimi devre dışı bıraktım. İşim bittikten sora tekrar etkinleştirdim internet erişimi düzelmedi. Modeme baktım DSL ışığı yanmıyor. Sorunları gideri denedim “internete erişmek için bu ağın servis sağlayıcısına (ISS) oturum açmanız gerekebiliyor" yazıyor, arıza kaydı bıraktım. PC’den kaynaklı bir sorun olabilir mi diye düşünüyorum o yüzden sizlere danışmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla DSL ışığının PC ile bir alakası yok, biraz kapalı tutun sonra tekrar açın, olmazsa modemi resetleyin, oda olmazsa internet sağlayıcınızla görüşün.

DSL ışığı, daireye gelen kabloda DSL sinyali olmadığında söner. Bilgisayarınızla ilgili bir sorun değildir. Binanıza gelen sinyal sağlamsa (faturayı ödediyseniz ve/veya komşunuzda da aktif internet varsa) kontrol etmeniz gereken tek şey ankastre kutusundan evinize gelen kablonun sağlamlığı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı