Superonline DSL Işığı Yanmıyor

Cihan Yüce

Kilopat
Yer
İnegöl
Daha fazla  
DSL ışığı yanmıyor. Modemi aç kapa yaptım defalarca düzelmedi. DSL kablosuna baktırdım çalışır durumda.

IMG_20200507_221702.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
-Bulunduğunuz binada ki diğer kişilere sorup onlarda internet olup olmadığını sorabilirsiniz.
-Anlık elektrik gidip gelmelerinde modem ip adresi alamayablir. Bu durumda müşteri hizmetlerini arayıp sorunu çözmesini isteyebilirsiniz.
-Modemin arkasında bulunan reset tuşuna 10-15 saniye ince uçlu bir cisim ile basıp factory reset atabilirsiniz. Daha sonra modeminiz kendi kurulum yapıcaktır. Eğer yapmazsa eğer biliyorsanız modem arayüzünden kendinizi, bilmiyorsanız müşteri hizmetlerinin yardımıyla kurulum yapabilirsiniz.

Merhaba. Modemdeki DSL ışığı yanmadığında; "1- DSL bağlantısı yapılmamış (yani modemin hat girişi telefon prizine bağlı değildir veya kopuktur) 2- DSL hattı etkin değildir" şeklindeki arıza karşılıkları Türk Telekom'un Zyxel VDSL modeminin "modem ışıklarıyla arıza arama" tablosunda yazıyor. Sizin telefon hattı bağlantınızda herhangi sıkıntı olmadan DSL 'nin yanmaması, size bağlı olan hattın (sinyal gelebilmesi açısından) etkin olamadığını gösteriyor. Örneğin hattın bağlı olduğu telefon prizinden bu hattın fişi bilerek çekildiğinde sadece "POWER" ve PC'nin bağlı olduğu "LAN" ışıkları bu modemde yanabilir,"DSL" ve "INTERNET" ışıkları bu durumda sinyal gelmediğinden yanamaz, kişisel bir denemenin anlık olarak yapılması durumunda .

Yaptığınız arıza kaydıyla sorununuz mutlaka çözülecektir. Bu sıkıntı kuvvetle muhtemel merkezle veya yakın bağlantılarla (box gibi) ilgili olabilir. Kolay gelsin.
ADSL/VDSL hattı çok sağlıklı olup işletim sistemi açıldığında DSL'nin ardından internetin kırmızdan yeşile normal sürede geçemiyor, sürekli olarak ışığı kırmızıda kalıyorsa bu sıkıntı virüs kaynaklı olabilir. Keza işletim sistemi yeniden başlatıldığında internet kırmızıdan yeşile hehen dönebilir, çükü o anda etkin olan virüs internetin aktif olmasına engel oluyordur kuvvetle muhtemel olarak, ancak yapılan restartla bu kolayca düzelir. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı