Çözüldü İnternet fiber mi, VDSL mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nertype00

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci:13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700K 3.40 GHz
RAM:2x16 GB 5600 MHz
64 bit işletim sistemi
Ekran Kartı:MSI RTX 4070 Gaming X Trio 12G 192 Bit 12 GB
Anakart:Asus Prime Z790M-Plus
Merhaba merak ettiğimden TurkNet'in altyapı sorgulamasına girdim adresimi girdim ve internetimi VDSL diyordu. Emin olamadım çünkü 2 sene önce fibere geçtik diye biliyordum. İçimde şüphe var acaba fiber mi VDSL mi anlayabilir misiniz? Netspeed'in testinde 100 Mbps ve santral uzaklığı 4 metre gösteriyor.

Screenshot_2023-01-29-12-09-20-512_com.android.chrome.jpg

Çözüm
Merhaba merak ettiğimden TurkNet'in altyapı sorgulamasına girdim adresimi girdim ve internetimi VDSL diyordu. Emin olamadım çünkü 2 sene önce fibere geçtik diye biliyordum. İçimde şüphe var acaba fiber mi VDSL mi anlayabilir misiniz? Netspeed'in testinde 100 Mbps ve santral uzaklığı 4 metre gösteriyor.

Eki Görüntüle 1649058
Saha dolabına 4 metre uzaklıkta olduğunuz için altyapınız VDSL hocam.

Eki Görüntüle 1649058
Saha dolabına 4 metre uzaklıkta olduğunuz için altyapınız VDSL hocam.

Çözüm
Binanın içindeki kutudan bütün apartmanlara kablo gidiyorsa FTTB fiberdir içiniz rahat olsun. Kapıya kadar gelen fibere FTTH deniliyor en hızlısı o. Fiber internette içinde ayrılıyor.

Geri
Yukarı