İnternet firma önerisi

MrElitzKrieg

Hectopat
Makaleler
1
TürkNet kullanıcısıyım. İnternette 2 ila 3 saate bir 10 dakika boyunca kopmalar oluyor. Ablam da bu konudan çok sıkıldı ve bu değişim konusunda baskı yapıyor. Türk Telekom'u'un tehlikeli olduğunu biliyorum ama TürkNet ise çağrı merkezinde sahip değil. Bana düzgün bir firma önerebilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
6 yıldır TT kullanıyorum, memnunum ve bir sıkıntım olmuyor olsa dahi gün içerisinde çözülüyor bu son 2 yıl içerisinde sadece 2 kez kopma oldu o da sempt geneli yapılan çalışmadan dolayı, bu yıl sözleşmem bitti ve TT fiyatları çok yüksek geldi gözüme, 1 ay sürekli araştırdım ilk başta Türknet mantıklı gibi gözüküyordu ama gerek forum sitelerinde olsun (özellikle Donanım Haber) gerek burda olsun bir tane olumlu habere denk gelmediğimden tekrar TT ile sözleşme yeniledim. Biraz fazla verip en azından düzgün internetim olsun diye düşündüm, mantıklı olanı yaptığımı düşünüyorum.

Taahhütlü firmaların yanına bile yaklaşmayın.
Hat değerlerinizi atarsanız kopma sorununun sebebini size söyleyebiliriz. Çoğu kullanıcı kopma sorunlarının ISS kaynaklı olduğunu söylüyor fakat genelde ya iç tesisatları pert çıkıyor ya da modeminde sorun çıkıyor. Sorun eğer iç tesisatınızda veya modeminizde ise istediğiniz ISS'ye geçin sorununuz çözülmeyecektir.

Türkiye'de bütün servis sağlayıcılar rezalet. Yıl 2020 halen 8 Mbps internete mahkumum. Tam 8 ay boyunca yüzlerce kez arayıp, dilekçe verdik. Evimizin tam önünde fiber olmasına rağmen vermiyorlar...

Türkiye'de bütün servis sağlayıcılar rezalet. Yıl 2020 halen 8 Mbps internete mahkumum. Tam 8 ay boyunca yüzlerce kez arayıp, dilekçe verdik. Evimizin tam önünde fiber olmasına rağmen vermiyorlar...
:(
6 yıldır TT kullanıyorum, memnunum ve bir sıkıntım olmuyor olsa dahi gün içerisinde çözülüyor bu son 2 yıl içerisinde sadece 2 kez kopma oldu o da sempt geneli yapılan çalışmadan dolayı, bu yıl sözleşmem bitti ve TT fiyatları çok yüksek geldi gözüme, 1 ay sürekli araştırdım ilk başta Türknet mantıklı gibi gözüküyordu ama gerek forum sitelerinde olsun (özellikle Donanım Haber) gerek burda olsun bir tane olumlu habere denk gelmediğimden tekrar TT ile sözleşme yeniledim. Biraz fazla verip en azından düzgün internetim olsun diye düşündüm, mantıklı olanı yaptığımı düşünüyorum.
Turk Telekom a bakacağım

fb07de9540c038c6d44a591b1c76b52e - Kopya.jpg

TurkNet'in aktif altyapısında iseniz alabileceğiniz maksimum hızı santrale olan uzaklığınız ve iç tesisatınızın durumu belirler. TurkNet aktif altyapısındaki müşterilere herhangi bir hız kısıtlaması uygulamaz. TurkNet aktif altyapısındaki müşterilere direkt 100 Mbps Down/Up tanımlıyor. 10 Mbps gösteriyorsa yüksek ihtimal santralden çok uzaktasınız.

Geri
Yukarı