İnternet Hattını Yeniletmek

Theodore34

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba 5 yıldır TTnet müşterisiyim. TTnet'in verdiği Huawei HG630a modemini kullanıyorum. Paketim ise 16 Mbps 75 GB AKK. Eve ise 2-3 mbps geliyor ancak bu teorikte pratikte ise 1 mbps ile indiriyorum. 2 hafta önce binadaki komşu kendine yeni internet hattı çektirmiş kablolarla oynadıkları için bizimde internet 2 gün boyunca yoktu daha sonra düzeni bozuldu. Binamız 16 yıllık eski bir bina. Ben binanın girişindeki kutudan yeni internet hattı çektirsem eve bir faydası olur mu? Hangi tür kablo çektirmem lazım CAT5 veya CAT6. Modemimide bu vesileyle yenilemek istiyorum. İnternet hattını yenileten arkadaşlar bu konu hakkındaki tecrübelerini paylaşabilir mi cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen önce modem ara yüzünden hat değerlerini paylaş buraya. Sonra bakarız değiştirmeniz gerekiyor mu diye.

Ankara’da iseniz yardımcı oluruz.
İstanbul'dayım.

Sen önce modem ara yüzünden hat değerlerini paylaş buraya. Sonra bakarız değiştirmeniz gerekiyor mu diye.
Modem arayüzüne giriş için gerekli olan kullanıcı adı ve şifreyi bulamıyorum. Modemi arkadan resetleyip yaparsamda bir sorun çıkabilir diye uğraşmak istemiyorum. 16 mbps hızdakı internetin 1 mbps ile gelmesi durumu açıklamaz mı?

İstanbul'dayım.

Modem arayüzüne giriş için gerekli olan kullanıcı adı ve şifreyi bulamıyorum. Modemi arkadan resetleyip yaparsamda bir sorun çıkabilir diye uğraşmak istemiyorum. 16 mbps hızdakı internetin 1 mbps ile gelmesi durumu açıklamaz mı?
Modem ara yüzündeki bilgiler bu durumu açıklar. Kullanıcı adın küçük harflerle "admin". Şifreniz küçük harfler ile "ttnet".

Benzer durumu ben de yaşıyorum. Eve gidince hat değerlerini paylaşacağım. 16 MBps 75 AKN için 69 lira ödüyorum ancak indirme hızım en fazla 1-1,5 MBps. Ping değerim ise hatırladığım kadarıyla 25-35 arası idi. Altı ay önce eve taşınırken Türk Telekom oturduğum binanın altyapısının çürük olduğunu söylemişti! Yani 25MBps hız veremezlermiş. Bu yüzden 16MBps ile hatta 8-16MBps hız ile aldık artık.

Ben de kendi kablomu çekip internete bundan sonra kablo ile bağlanmayı düşünüyorum. Bir yandan da hızımı artırabilmek için başka neler yapabilirim bunları düşünüyorum. Akşam hat bilgilerini paylaşacağım.

16 MBps hız hizmetine karşı 13 MBps hız almak! Belki bazıları daha da kötü hızlar almakta.

Dosya Ekleri

• tttesssss.png
    tttesssss.png
    5,2 KB · Görüntüleme: 61
Kendi gözlemlediğim bir olay TTNETin vermiş olduğu Huawei modemde 6-7 mbps alırken kendi aldığım modem(linksys) 1-2 mbps alıyorum Çok üzücü

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı