İki internet hattını birleştirme

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Öncellikle merhabalar.

Bizim şu anki evde bir hat var. İç tesisatı yenileceğiz fakat şu anki eve gelen kabloyu çıkaramıyacağız. O yüzden iki internet hattını birleştirip 10 Mbps upload almayı planlıyorum. Yani ikisini de 50 Mbps olarak alacağım. Şu anki eve gelen kablo eve 35 Mbps veriyor. Yeni çekeceğim kablo sayesinde 60 Mbps alabileceğim. Zaten hattım 60 Mbps destekliyor. Neyse, ikisini birleştirirsem 95 Mbps downlaod 10 Mbps upload alacağım. Bunu nasıl yapabilirim?

Ne yazik ki öyle bir şey imkansiz. Hatları başka aboneliklerle ayrı ayrı olarak kullanabilirsin. Ama birlestiremezsin dediğin gibi.

Modeminde Dual WAN özelliği varsa yapılabilir. Onun dışında bir aparat gibi bir şey olmadan mümkün değil gibi görünüyor.

Modeminde Dual WAN özelliği varsa yapılabilir. Onun dışında bir aparat gibi bir şey olmadan mümkün değil gibi görünüyor.
Dual WAN özelliği birinde internet düşünce öteki devreye giriyor, o şekilde hatırlıyorum.

Burada bir kaç yöntem verilmiş. "Bond internet connections" diye aratarak bulunabiliyor.

Dual WAN özelliği birinde internet düşünce öteki devreye giriyor, o şekilde hatırlıyorum.

Burada birkaç yöntem verilmiş. "Bond internet connections" diye aratarak bulunabiliyor.

Benim modemimde Dual WAN özelliği var fakat test etme şansım olmadı. İnternette birkaç yerde hızı arttırdığını yazmışlar. Açıkçası bunun ne olduğuyla ilgili net bir bilgi bulamadım ama denemek gerekiyor. Hız arttırır diyen de var çökünce devreye giriyor diyen de.

Geri
Yukarı