İnternet hız değerlerim hakkında

Ascendency

Hectopat
Makaleler
3
Neredeyse her ISS'nin sitesinden sorgulama yaptım. Tamamen altyapı yok olarak gösteriliyorlar. Zaten bağlantı telefon kablosuyla geliyor. ADSL'de alabileceğimiz azami hız 1 Mbps değil mi? Ayrıca 15 Mbps download alıyorum. VDSL yazıyor ama sanki ADSL gibi. Zorunlu telefon faturasıyla birlikte 100 TL fatura geliyor. Başka ISS düşünmüştüm ama hızın değişeceğini düşünmedim, o yüzden değiştirmiyorum da. Normal olup olmadığını söyleyip bir de öneri yapar mısınız?

Modem: TP-Link TD-W9970v3 300 Mbps VDS2L
Bu arada kablolu bağlantı kullanıyorum. Modemle bilgisayar arasında 1 metre bile yok.
Değerler:

1614445731563.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Port kısa bir süre önce VDSL'e geçirilmiş olabilir. Hattınız gayet güzel ve yeterli.
Bence gayet güzel bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
2-3 ay önce bir mesaj geldi. Ondan önce 10 mbps download alıyordum. Sonradan bu hıza yükseldi. Daha fazla hızlandıramaz mıyız? Telefonda Turkcell var, 50 mbps download alıyorum ama bilgisayarda nasıl olur bir fikrim yok. Yardım ederseniz sevinirim.

Hattınız 100MBPS Download 46MBPS Upload destekliyor. Üst paketlere geçerek internet hızınızı yükseltebilir veya farklı bir firmadan internet hizmeti alabilirsiniz. Bunun dışında telefon kablosu ile ADSL de teorik olarak Max. 24MBPS VDSL de ise yine teorik olarak 200MBPS hız alınabiliyor. Hat değerleriniz gayet güzel ve hız yükseltmeye de müsait.

Hattınız 100MBPS Download 46MBPS Upload destekliyor. Üst paketlere geçerek internet hızınızı yükseltebilir veya farklı bir firmadan internet hizmeti alabilirsiniz. Bunun dışında telefon kablosu ile ADSL de teorik olarak Max. 24MBPS VDSL de ise yine teorik olarak 200MBPS hız alınabiliyor. Hat değerleriniz gayet güzel ve hız yükseltmeye de müsait.
Diğerlerine hızlıca geçiş yapılabilir mi?

Son düzenleme:
Evet devam ediyor. 2-3 ayı var.
Taahhüt devam ediyorsa şuan geçiş yaparsanız cayma bedeli ödemeniz gerekebilir. Cayma bedeli ödememek için beklemeniz gerekiyor. Genelde son 1 hafta kala geçiş yapıldığında cayma bedeli ödenmiyor. Geçiş yapacağınız zaman son 10 gün kala yada son 2 hafta kala müşteri hizmetlerini arayın ve ne zaman farklı bir firmaya geçiş yapılırsa cayma bedeli ödenmeyeceğini sorun. Bunun dışında farklı bir internet servis sağlayıcısına geçiş yaptığınız zaman önce o firmanın müşteri hizmetlerini arayıp geçiş talebi oluşturuyorsunuz, sizden form isteyecekler, o formların çıktısını alıp dolduruyorsunuz ve size verilecek olan adrese kargo kodu ile gönderim yapıyorsunuz. Kargo ücretini genelde karşı firma ödüyor. Formlar firmaya ulaştıktan sonra geçiş işlemleriniz başlatılıyor ve 48 saat içerisinde süreç tamamlanıyor, süreç tamamlanana dek internetiniz kopmaz. Gerekli bilgileri müşteri hizmetleri size aktaracaktır.

Geri
Yukarı