Çözüldü İnternet hız testi sonuçları siteden siteye farklılık gösteriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emir Ali Görkem

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. TurkNet fiber 100 Mbps paket kullanıyorum. Speedtest sitesinde 125 Mbps olarak gözüküyor ancak siteden siteye fark ediyor. Fast.com sonucum:

int.PNG

Burada 130 ve 7.6 değerlerinin ikisi de Mbps cinsinden. Farkı nedir? Adı bilinmeyen başka test sitelerinde de download hızım 7 küsur Mbps çıkıyor. TurkNet'in kendi sitesi de tam 100 Mbps diyor. Hangisine güvenmeliyim. Modem arayüzünde hat değerlerini bulamadım.
Modem: Archer C5v.

Çözüm
Her sunucuda farklı hız sonucu çıkması normal. Speedtest ve Fast.com'un sonuçlarını doğru alabilirsin. Sunucu farklılığından 3-5 mbps oynaması o hızda normal.
Merhaba arkadaşlar. TurkNet fiber 100 Mbps paket kullanıyorum. Speedtest sitesinde 125 Mbps olarak gözüküyor ancak siteden siteye fark ediyor. Fast.com sonucum:

Eki Görüntüle 1301497

Burada 130 ve 7.6 değerlerinin ikisi de Mbps cinsinden. Farkı nedir? Adı bilinmeyen başka test sitelerinde de download hızım 7 küsur Mbps çıkıyor. TurkNet'in kendi sitesi de tam 100 Mbps diyor. Hangisine güvenmeliyim. Modem arayüzünde hat değerlerini bulamadım.
Modem: Archer C5v.

Şimdi test yaptığın zaman örneğin hız testinin sitesinin sunucusu Almanya'da başka bir sitede Fransa'da o sebepten 3-5 Mbps farklı çıkabilir.
Her sunucuda farklı hız sonucu çıkması normal. Speedtest ve Fast.com'un sonuçlarını doğru alabilirsin. Sunucu farklılığından 3-5 Mbps oynaması o hızda normal.

Doğru 👍

Geri
Yukarı