İnternet hızı bilgisayarda bir anda düştü

ReoxasS

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bizim eve internet bir türlü gelemedi, hep bir port eksikliği olduğu için bağlatamıyorduk. Biz de alttaki komşumuzdan istedik ve internet parasını beraber ödemeye karar verdik. İlk başlarda 500-600 KB'lardaydık, benim için bir sıkıntı yoktu, arada 2-3 günlük 150-200 KB falan oluyordu bazen, o günler için 1-2 saatlik 5 ila 10 KB arasında oluyordu. İşte 7-8 ay falan geçti. 8. ayda internet hızı artmaya başladı. 750-800 kblara geldi ve düşmeler yaşanmamaya başladı. En son artık her indirmeyi en az 2 MB'ta indirmeye başladı ve bu 1. yıla kadar böyle sürdü. Şimdi 1. yılı en fazla 2 ay geçmiştir ki 3 gün önce internette çok büyük bir düşüş oldu. İndirmeler 200 KB görmemeye, Online oyunlarda pinglerden atmalar başladı. Sorun benim bilgisayarda mı dedim ama yok yerini falan değiştirdim, yazılım olarak bir sıkıntı zaten olmamıştı internet hızı düştü. Ne olmuş olabilir?

Not: Önceki düşük hızda telefonlarda hız yüksekti. İnternet hızı yükselince telefon Wi-Fi'yı hala aynıydı ve bu düşüş yaşandıktan sonrada hız hala yüksek telefonlar için.
Not 2: Alt katta 1 kişi yaşıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
500-600kps internet için para ödemeniz çok saçma bir şey, ayrıca Telekom ekiplerine port yetersizliği hakkında dilekçe yazıp Telekom müdürlüğüne iletebilirsiniz.

500-600kps internet için para ödemeniz çok saçma bir şey, ayrıca Telekom ekiplerine port yetersizliği hakkında dilekçe yazıp Telekom müdürlüğüne iletebilirsiniz.

Dilekçe yazıp mağdur olan çok kişi denemedik bile. Ayrıca ben memmundum. Genellikle 600 Kbps oluyordu arada 1 MB olunca mutluydum ve zaten bizim bulunduğumuz bölgenin internet hızı çok yavaş ve altyapısı kötü. Yan apartmandaki aileyle benim ailem arkadaş arada onlara gidiyordum çocuklarıyla bilgisayarda oynarken bir anda internet gidiyordu ve bir numarayı arayıp kapatınca sorun düzeliyordu eğer düzelmezse en az 20 dakika beklemek zorunda kalıyolardı. Ayrıca internetin hızı yükseldi buna eminim son 2 gün böyle oldu hiç ping falan çıkarmıyordu. Laptopa virüs girmiştir diye bir tarama yaptırdım sonucunu bekliyorum şu anda. Çünkü mantıken düşünecek olursak; telefonlarda 1.5 2 MB olan internet bilgisayarda 600 700 Kbps olursa sorun bilgisayardadır bence.

Dilekçe yazıp mağdur olan çok kişi denemedik bile. Ayrıca ben memmundum. Genellikle 600 Kbps oluyordu arada 1 MB olunca mutluydum ve zaten bizim bulunduğumuz bölgenin internet hızı çok yavaş ve altyapısı kötü. Yan apartmandaki aileyle benim ailem arkadaş arada onlara gidiyordum çocuklarıyla bilgisayarda oynarken bir anda internet gidiyordu ve bir numarayı arayıp kapatınca sorun düzeliyordu eğer düzelmezse en az 20 dakika beklemek zorunda kalıyolardı. Ayrıca internetin hızı yükseldi buna eminim son 2 gün böyle oldu hiç ping falan çıkarmıyordu. Laptopa virüs girmiştir diye bir tarama yaptırdım sonucunu bekliyorum şu anda. Çünkü mantıken düşünecek olursak; telefonlarda 1.5 2 MB olan internet bilgisayarda 600 700 Kbps olursa sorun bilgisayardadır bence.

Deneyin tabii ki ama mağdur olma gibi bir durum olacağını düşünmüyorum denemekden zarar gelmez en kötü cevap vermezler zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı