İnternet hızı çekim gücünü etkiler mi?

sucuklu baklava

Hectopat
Yer
Uganda
Daha fazla  
Yakın bir zamanda PC mi kendi odama taşımak zorunda kaldım ve bende de sadece Ethernet ile internete bağlanabiliyor. Bu nedenle modemde benim odama geldi. Tabii o zamanlar bunun iyi bir çözüm olduğunu düşündük tabii iyi mi kötü mü olduğunu sadece zaman gösterir. Öyle de oldu, ailem Netflix'teyken neredeyse hiç izleyememeye başladılar ve zamanla daha kötü oldu ve ev halkı olarak buna bir çözüm bulmayı hedefledik ve genelde babam hep anneme katılır haksız olsa bile annemin fikri de şu benim odayı taşımak. Ben de doğal olarak 10 yıldır severek kaldığım odadan ayrılmak istemedim. Ben de sizden yardım almak istedim. Şu anki paket 12Mbps salonda 2.5 çekiyor 😐 Acaba 24Mbps falan yapsak salondan daha iyi çeker mi?

Birbiriyle bağlantılı tabii dolaylı olarak ama internetin 100 mbps'de olsa kullandığın modemin veya router'ın anten gücü berbatsa tabii 25-20 alırsın.

Öncelikle odayı değiştirmeye gerek yok , ethernet kablosu ile en kötü ihtimalle sorun çözülebilir. Modem ortada bir yere konularak sizin PC'nize kablo ile bağlanır diğer odadaki cihazlara da çekim gücü anlamında etkisi olur.

Daha önce hiç kullanmadım ama bütçeniz varsa sinyal gücü arttırma cihazları var , şarj cihazlarının başlarındaki cihaz büyüklüğünde , yine prize takarak gelen modemden gelen sinyali güçlendirerek soruna çözüm bulunabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı