Çözüldü İnternet hızı düşük ve sürekli kopuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KTMR

Hectopat
35 Mbps'e kadar paket kullanıyorum. Altyapım VDSL2 destekliyor ve modemimde 300Mbps VDSL2 destekli. Ancak bana verilen internet 10Mbps download / 0.4 upload. Ekip çağırdım, başka bir modem taktı gayet iyi, sıkıntı modemde dedi. O sırada hız testi yaptırmak aklıma gelmedi. Modemim 2-3 senelik ve cidden sararmış durumda.

Aklıma takılan soru işe şu:
Bu sıkıntılar internetim kesilene kadar yoktu. Bir gün internet kesildi, 2 hafta boyunca arıza kaydı oluşturdum. 2 hafta sonra şükür geldiler. Adam gelmeden 1 saat önce falan internet geldi, sorun sunucu kaynaklı olabilir dedi ve gitti. Her şey bunlardan sonra başladı. İnternet kesilmeden önce 25Mbps download / 3Mbps upload alıyordum. Bilerek mi kestiler, yoksa sıkıntı gerçekten modemde mi? Arada kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
TürkNet mi? Aynı sorun bende vardı modemim eski olduğu için modemdendir diye düşündüm ve TürkNet'in sitesinden 360 liraya ASUS modem aldım iyice kötü oldu, defalarca arıza bildirimi yolladım. 1 ay sonra falan tekrar eski modemimi takınca normale döndü anlamadım. Yeni modem kuzu gibi yatıyor, sanırım arızalı fakat uğraşmak istemiyorum.
Ben Türk Telekom kullanıyorum paketim 16Mbps

Aldığım hız 10Mbps.

Bir gün aradım ben neden 16 almıyorum altyapım destekliyor, alt katımda bulunan esnaf TURKNET kullanıyor 15 civarı alıyor dedim.

3/4 arıza kaydı oluşturdum toplam da sorun çözülmediği için, devamı fotoğraf olarak ekledim. Hızım 100Mbps olmadı tabi ki ama bakın ne oldu.

Dosya Ekleri

• IMG_20200609_005909.jpg
    IMG_20200609_005909.jpg
    178,8 KB · Görüntüleme: 100
TürkNet mi? Aynı sorun bende vardı modemim eski olduğu için modemdendir diye düşündüm ve TürkNet'in sitesinden 360 liraya ASUS modem aldım iyice kötü oldu, defalarca arıza bildirimi yolladım. 1 ay sonra falan tekrar eski modemimi takınca normale döndü anlamadım. Yeni modem kuzu gibi yatıyor, sanırım arızalı fakat uğraşmak istemiyorum.

Çözüm
Türk Telekom kullanıyorum tarife bize haber verilmeden yenilenmiş 2 yıl taahhütü var ilk 2 aydan direkt olarak 300TL indirim koyup sırf ayrılmayalım diye cayma bedelini kitlemişler.
Aynı sorunu onlarca kez yaşadım. Tahmin edeyim TürkNet mi? :D
Hayır Türk Telekom, aklım almıyor. Asıl altyapı sahibi olanda Türk Telekom, en berbat internette Türk Telekom :(
Arkadaşlar demek ki çoğunlukla operatör yalanları bunlar, konuyu çok uzatmaya gerek yok. Yakın zamanda cayma bedelini ödeyip kurtulurum herhalde bu eziyetten. Konuyu kapatıyorum, herkese iyi geceler 😴

Geri
Yukarı