Çözüldü İnternet hızı nedeniyle videolar 480p izlenebiliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Hocam o zaman, İSS operatörünüz kısıtlama uyguluyor. VPN kullanarak daha yüksek çözünürlükte takılmadan izleyebilirsiniz. Bunun haricinde VPN ile bile bazı internet sitelerinde takılma olabilir bu problem videoların barındırıldığı sunucuların yoğunluğu ya da sunucunun uyguladığı hız kısıtlaması ile ilgili.
İnternet siteleri basit text ve resimden oluşuyor. Ayrıca arkadaşımızın şu anda dert yandığı konu dizi ve film izleyememek. Youtube videolarını 720p'de izleyebileceğini tahmin ediyorum. Çünkü Youtube videoları iyice sıkıştırıyor, dosya boyutu küçülüyor.
Youtube 1080p izleyebiliyorum. Ama dizi film izleyince 480p'de bile takılıyor.

Hocam o zaman, İSS operatörünüz kısıtlama uyguluyor. VPN kullanarak daha yüksek çözünürlükte takılmadan izleyebilirsiniz. Bunun haricinde VPN ile bile bazı internet sitelerinde takılma olabilir bu problem videoların barındırıldığı sunucuların yoğunluğu ya da sunucunun uyguladığı hız kısıtlaması ile ilgili.

Çözüm
Hocam vpn ile izlemem sorun yaratmaz değil mi? Kısıtlamalarının bir nedeni vardır. Faturaya ek bir miktar gelmesinden korkuyorum.

Hocam vpn ile izlemem sorun yaratmaz değil mi? Kısıtlamalarının bir nedeni vardır.
Yaratmaz, VPN kullanmak illegal değil. İmzaladığınız/kabul ettiğiniz internet sözleşmesine böyle bir madde koymadıkları sürece VPN kullanmanıza karışamazlar.

Bu internet hızında 480p :) sorun zaten çözülmüş. Ancak arkadaşın dediği gibi VPN kullanabilirsiniz. Bu durumu müşteri hizmetleri ile konuşmanız sizin için iyi olacaktır. Her zaman VPN çözüm olmuyor.
Şuan vpn ile izliyorum herhangi bir takılma olmadan 1080p. Bi yerde VPN ile video izlemenin faturaya ek ücret yazılabileceği yazıyordu ama sırf IP değişik diye ücret yansımaz herhalde.
Sanırım VPN bir yere kadar götürür dediğiniz gibi. VPN ile izlerken bile arada donuyor.

Youtube 1080p izleyebiliyorum. Ama dizi film izleyince 480p'de bile takılıyor.
Youtube kaliteli bir site. Dizi film dediğiniz yerler merdiven altı yerler kesin. Sizin internette sorun yok, onların internette sorun var.

Bi yerde VPN ile video izlemenin faturaya ek ücret yazılabileceği yazıyor
Ücretsiz VPN kullanıyorsanız bir şey ödemezsiniz.

Diğerlerine kaydolurken kart soruyor direkt zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı