Çözüldü İnternet hızı normal olmasına rağmen yavaş çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emil Breivik

Kilopat
Daha fazla  
Speedtest'te ölçtüğüm zaman değerlerim normal çıkıyor. Almam gerektiği gibi 70 download 15 upload civarında alıyorum ama sanki 70 Mbps değil de 0.5-1 Mbps gibi bir şey kullanıyorum sanki. Bir sayfaya girerken yarım saat yüklenmesini bekliyorum, maç izlemek istiyorum o da olmuyor, maç açılmıyor bile. Telefonda bu sorunu yaşamıyorum şimdilik ama son 1-2 haftadır bu şekilde. Bilgisayarın ayarlarında mı bir sorun var anlamadım, neden bu kadar ağır çalışıyor internet hızı normal olmasına rağmen?

Speedtest'te ölçtüğüm zaman değerlerim normal çıkıyor. Almam gerektiği gibi 70 download 15 upload civarında alıyorum ama sanki 70 Mbps değil de 0.5-1 Mbps gibi bir şey kullanıyorum sanki. Bir sayfaya girerken yarım saat yüklenmesini bekliyorum, maç izlemek istiyorum o da olmuyor, maç açılmıyor bile. Telefonda bu sorunu yaşamıyorum şimdilik ama son 1-2 haftadır bu şekilde. Bilgisayarın ayarlarında mı bir sorun var anlamadım, neden bu kadar ağır çalışıyor internet hızı normal olmasına rağmen?

Sürücüleri güncellemeyi denediniz mi?

DNS değiştirmeyi dene bir de hocam bende de yavaştı maç sitelerine girerken DNS değiştirince daha hızlı girmeye başladı.

Güçlü bir router çözecektir sorunlarını halihazırda router kullanıyor musun yoksa ISS'nin verdiği modem mı var sadece?

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı