İnternet hızım düştü

Zenvoy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, Turknet'in 75 megabit VDSL paketini kullanıyorum ve normalde 73 megabit hız alabiliyordum. Sabah internetin 18 megabite düştüğünü farkettim ve modem arayüzünden kontrol ettiğimde değerler düşmüştü. Modemi kapattım ve tekrar açtığımda 15-20 dakika internete bağlanamadı. Bağlandığında ise bir şey değişmedi. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

1653411405469.png

Son düzenleme:
Merhaba dostlar, TurkNet'in 75 megabit VDSL paketini kullanıyorum ve normalde 73 megabit hız alabiliyordum. Sabah internetin 18 megabite düştüğünü fark ettim ve modem arayüzünden kontrol ettiğimde değerler düşmüştü. Modemi kapattım ve tekrar açtığımda 15-20 dakika internete bağlanamadı. Bağlandığında ise bir şey değişmedi. Bu sorun neden kaynaklanıyor? Olabilir?

@500498 @TurkNet Destek Ayşegül @TurkNet Destek Tutku size yardımcı olacaklardır.

Abicim Turknet son zamanlarda aşırı sorun vermeye başladı. Gigafiber hariç halihazırda TT altyapısı kullanıyor ama network problemleri mevcut. Ve ilgilenmiyorlar. Tek bildikleri saha ekiplerine bildirdik, dönüş bekliyoruz demek. Saha ekipleri arkadaşım. Onlar da abi bizlik bir sorun yok diyorlar. İss değiştirdim kurtuldum valla. Normalde 2 gün dayanmadan kopan internet şimdi 10 gündür kopmadi ve max. 2000 e yakın crc mevcut
Şuradan altyapı sorgulama yapıp ekran görüntüsü atar mısın
Şuradan altyapı sorgulama yapıp ekran görüntüsü atar mısın

Abicim Turknet son zamanlarda aşırı sorun vermeye başladı. Gigafiber hariç halihazırda TT altyapısı kullanıyor ama network problemleri mevcut. Ve ilgilenmiyorlar. Tek bildikleri saha ekiplerine bildirdik, dönüş bekliyoruz demek. Saha ekipleri arkadaşım. Onlar da abi bizlik bir sorun yok diyorlar. İss değiştirdim kurtuldum valla. Normalde 2 gün dayanmadan kopan internet şimdi 10 gündür kopmadi ve max. 2000 e yakın crc mevcut
Yakında fiber altyapı gelecek. Bina içi tesisat pek iyi durumda değil ben de fiber bekliyorum.

Valla hocam şu değerler ile 75-80 dahi görür hızınız. Modeminiz Asus. Snr değerini manuel ayarlayabilirsiniz. Tavsiyem Haziran'dan önce taahhütlü kampanya veren bir İss ye geçin. En azından gelecek zamlara karşı kendinizi korursunuz. Btk kararları 1 Haziran dan itibaren yürürlüğe girecek. Turknet in sitesinde Haziran 2023 e kadar zam yok yazıyordu. Kaldırmışlar. Sözünü tutmayacak anlaşılan.

Geri
Yukarı