İnternet Hızım SuperOnline'dan Sonra Düştü

CaSTieL07

Hectopat
İyi günler. Bundan yaklaşık iki ay öncesine kadar normal TTnet 8Mbit'lik internet kullanıyordum ve indirme hızım 600-700 kB/s arası değişiyordu. İki ay önce SuperOnline'a geçiş yaptık ama download hızım 110-115 kB/s'ye kadar düştü. Kablosuz internet kullanıyorum, AKK olamaz çünkü 2 aydır böyle , Air6372so modem kullanıyorum. Modemim güncel. Eğer bir çözüm yolu varsa benimle paylaşırsanız sevinirim. İyi günler.

Müşteri hizmetlerini arayıp onlara söyle. Eğer onlar çözemez ise o zaman çözüm yolu buluruz.

Modem arabirimine girip hat hızınıza ve hat zayıflama değerlerinize bakın. SuperOnline Fiber'e geçmediyseniz Fiber hızı bekleyemezsiniz. Sonuçta SuperOnline da TTNET ile aynı altyapıyı kullanır.

Downstream Attenuation değeri 50 dB üstünde ise hattınızda sinyal sorunu vardır. Ama değerler normal, fakat erişim hızınız modemde düşük ise santalden hızınız düşürülmüştür. SuperOnline'ı arayıp durumu kontrol ettirin. Onlar da Telekom santralini arayacak...

Fiber almadıysanız SuperOnline'ın pek bir anlamı yok. Uydunet var mı bulunduğunuz yerde? Ya da VDSL veyahut TTNET fiber?

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı