İnternet hızında ani düşüşler

İason

Hectopat
Sadece Spotify açık olmak suretiyle müzik dinliyordum yeni bilgisayarım ile. Donmalar takılmalar gözlemledim sonra Steamdan oyun indirmeye koydum. 9kbs-39kbs arası hızlar gördüm.

AKN sebebiyle normalde 500-600 kbs alırdım. Cat6 kabloyu tak çıkar yaptım, modemin kablosunu taktım çıkardım, modemi açtım kapadım, sonra tekrar steame girdim indirme hızım normale dönmüştü. Normalde de 2-3 sn 900 başlar 500'e otururdu.

Fakat bir-iki dakika 500 gitmesinin ardından tekrar 20-30 KB seviyelerine düştü. Sebebi nedir sizce?
Evde başka birisi yok o sıra tek açık internete bağlanabilecek teknolojik cihaz bilgisayarımdı. Virüs olduğunu sanmıyorum bilgisayar yeni ve internette surf yaptığım sitelere çok dikkat ediyorum. Tek açık program da o sırada Steam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Yapılması gerekenleri yapmışsın. Birde internet servis sağlayıcısını ararsan iyi olur. Teknik bir problem mi var onu öğrenmiş olursun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı