İnternet hızını düşüren CRC hataları

TurkNet kullanmada ne kullanırsan kullan. Çünkü TurkNet'te karşında muhatap yok. Her şey interneti alıp bağlatana kadar. Sonrası yok. Telefona bakan yok cevap veren yok çok acayip bir ISS. Ayrıca bir kere aradım zar zor bağlandım yani bir bayan açtı telefonu resmen tersleye tersleye konuştu sonra da yüzüme kapattı. Şikayet ettim hemen adını falan da verdim sonra ne oldu bilmiyorum. Neden TurkNet ile muhatap oldum derseniz eğer yeni taşındığım adreste daha önce oturan kişi TurkNet kullanmış faturalarını falan ödeyemeyince de hattını dondurmuş sonra da taşınmış. Ben adrese taşındım ama adreste zaten aktif internet aboneliği gözüküyordu. Zor bela adamı buldum. Adam da Afgan çıktı zaten 😀 abe ben Türkiye de değilim falan dedi o kapattırdı interneti sonra bende 3-4 seneden beri sorunsuz kullandığım Netspeed firmasını aradım internetimi yeni adresime nakil ettirdim sorunsuz sıkıntısız devam ediyorum. Netspeed öneririm bu arada size. Altyapı iyiyse port varsa orada yazan hızı sonuna kadar veriyorlar.

Çoğu kişi TurkNet öneriyor oysaki. Demek ki herkesin farklı deneyimleri var.

Bina içi kabloyu değiştirmek ne kadar sürer ?
Birde ev içi kablo ısı yalıtımın içinden geçiyor bu sıkıntı yaratır mı ?
Kablo muhtemelen kablo kanalından geliyordur, ucuna bağlayıp cat6'yı çekebilirsiniz sıkıntı olmaz. Yapamazsanız dışarıdan çekebilirsiniz o da sıkıntı yapmaz.(Anladığım kadarıyla ankastre kutusu bina dışında.)

Kablo muhtemelen kablo kanalından geliyordur, ucuna bağlayıp cat6'yı çekebilirsiniz sıkıntı olmaz. Yapamazsanız dışarıdan çekebilirsiniz o da sıkıntı yapmaz.(Anladığım kadarıyla ankastre kutusu bina dışında.)
Ankastre kutusu bizim yan binada. Oradan bizim çatıya geçiyor. çatıdan da benim odaya geliyor.
Babam zamanında turktelekom'da çalışıyordu kablolamayı o yaptı ama 10 yılı geçti.

Ankastre kutusu bizim yan binada. Oradan bizim çatıya geçiyor. çatıdan da benim odaya geliyor.
Babam zamanında turktelekom'da çalışıyordu kablolamayı o yaptı ama 10 yılı geçti.
Baya bi yol katediyor anlaşılan. Daha kısa bir yol kullanarak kaliteli bir cat6 ile değiştirin. Babanız anlıyomuş o yapar zaten.

Çok uzak mesafe değil hocam hemen yan bina çok yakın bize.
Çatıya çıkıp ordan evime geliyo deyince uzak sanmış olabilirim. Şöyle de yapabilirsiniz: Anlıyorsanız kutuya modemi bağlayıp kaç mbps geldiğini görebilirsiniz, anlamıyorsanız ölçüm için ekip isteyin. Eğer daha fazla hız kutuya geliyosa tesisatınızı kesin değişin.

Yeni konular

Geri
Yukarı