İnternet hızlı olmasına rağmen OBS kullanılamıyor

ZantiagO

Hectopat
19 Ocak salı günü Kablonet'e geniş sağladım. 10Mbps simetrik internet çektim, ve hiçbir konuda sorun yaşanmamasına rağmen saat 21:00 ile 24:00 aralarında OBS programını kullanamaz hale geldim. 9.90 upload çıkıyor internet cayır cayır çalışıyor ama OBS üstünden hiçbir şekilde hiçbir sunucudan yayın yapamıyorum. Altyapı ile alakalı port vs bahane ettiler ücretsiz abonelik iptali teklif ettiler ama diğer ISS'lerin alt yapısı bulunmuyor, sadece Türksat'ın alt yapısı mevcut ve çok da güzel hizmet alıyorum ama OBS üzerinde sorunumuda bir türlü çözemiyorum bütün iyileştirmeler yapıldı statik IP geçişi sağladım yüzlü IP bloğundan çıkarıldım her şeyi yaptılar ettiler ama benim OBS üstündeki sorunumu hiçbir şekilde düzelmedi. Bir arkadaşın tavsiyesi ile 3-4 saat uğraştık 1935 portu açmak için ne yaptık ne ettiysek bir türlü o portu da açamadık. İptal ettirmek istemiyorum kendimi bu sorundan nasıl kurtarabilirim? Diğer ISS'den buraya geçiş sağladım Vodafone Net'ten yani oda Türksat ile anlaşması vardı 50 Mbps'ye kadar download 5Mbps'ye kadar upload hiç bu sorunu yaşamadım. 5Mbps upload yetersiz geldiği için ve sinyal kaliteli olduğu için Kablonet geçtim ama geçtiğim günden beri kanserim ne yapmam lazım bu sorunu nasıl aşabilirim? Altyapı kontrolleri geçerken kontrol edilerek işlem sağlanıldı ve problemde görünmüyordu, görünmediği içinde geçiş sağlandı hala da görünmüyor bana görede görünmüyor çünkü OBS dışında hiçbir şeyde sorun yok. Aldığım hızı aşağıya bırakacağım ve bu hızın gösterdiği saatte bir de OBS'teki soruna bakın. Gerçekten ne yapmam gerektiğimi artık bilmiyorum.

Sistem:
i9 9900K.
Gigabyte Aorus 3060 Ti Master.
Corsair DDR4 3600MHz RAM.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    13,2 KB · Görüntüleme: 32
  • Ekran Alıntısı 2.PNG
    Ekran Alıntısı 2.PNG
    23 KB · Görüntüleme: 44

Geri