UPS olmasına rağmen elektrik gidince internet kesiliyor

draxgod

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Superonline fiber kullanıyorum. Evde yaptığım bazı işlerden dolayı internetimin 1 saniye bile kesintiye uğramaması gerekiyor. Bu yüzden modem için UPS aldım. (bkz.)

Fakat elektrikler gidince, UPS modemimi besliyor ancak sanki reset atmışım gibi modem ışıkları kapanıp tekrar açılıyor. 2 dakika sonra internet geliyor.

Dediğim gibi elektrik kesilmelerinde internetin hiçbir şekilde 1 saniye bile kesilmemesini istiyorum. Bunun için ne yapabilirim? Önerisi, fikri olan var mıdır?

Merhaba arkadaşlar. Superonline fiber kullanıyorum. Evde yaptığım bazı işlerden dolayı internetimin 1 saniye bile kesintiye uğramaması gerekiyor. Bu yüzden modem için UPS aldım. (bkz.)

Fakat elektrikler gidince, UPS modemimi besliyor ancak sanki reset atmışım gibi modem ışıkları kapanıp tekrar açılıyor. 2 dakika sonra internet geliyor.

Dediğim gibi elektrik kesilmelerinde internetin hiçbir şekilde 1 saniye bile kesilmemesini istiyorum. Bunun için ne yapabilirim? Önerisi, fikri olan var mıdır?

UPS kesinti sırasında anlık geçmiyor olabilir. Hangi marka model?

@SerdarEdition @Pikachu

UPS'de hiçbir sorun yok, birçok test yaptım. Elektrik gider gitmez UPS direkt olarak devreye giriyor, o kısımda hiçbir sorun yok. Santralin aküsü mü yok veya jeneratör geç mi devreye giriyor bu gibi şeylerden kaynaklanıyor olabilir mi?

UPS bu arkadaşlar

Santraldende kaynaklanabilir evet.

Sizin yerinizde olsam 12 volt akü alır o şekilde kullanırdım. Aku ile modemi paralel bağlı şekilde kullanabilirsiniz.

Modem adaptörü ile aküyü besler, aküden de modeme çıkış alırsınız.

Sizin yerinizde olsam 12 volt akü alır o şekilde kullanırdım. Aku ile modemi paralel bağlı şekilde kullanabilirsiniz.

Modem adaptörü ile aküyü besler, aküden de modeme çıkış alırsınız.
Şu ankinden farkı ne olacak ki hocam anlayamadım. Modemim zaten hiçbir şekilde kapanmıyor elektrikler gidince

Emin olmak adına evin şalterini indirip kalidirin bakalım yine modem kesilecek mi? Elektrik kesintisini simule etmiş olursunuz.

Eğer gitmiyorsa santral kaynaklı, gidiyor ise UPS kaynakli.

Geri
Yukarı