İnternet için boş PORT bulunmaması

Kin[GG]amer

Hectopat
Merhaba arkadaşlar yeni taşındığım evime internet çekilmesi için yaklaşık 1 ay önce Türk Telekom'a başvurdum. Bir aydır PORT yok, kart bekliyoruz benzeri şeyler söylüyorlar. Bazı arkadaşlar gelmek istemedikleri için öyle dediklerini söyledi ama adamlar kapıya kadar geldiler ilk gün. O zaman PORT'un olmadığını söylediler. Anlamadığım şu, binada hiç kimse internet kullanmıyor nasıl olur da boş PORT yok?
Bu süreci hızlandırmak için ne yapabilirim?
Tam adresi yazarak port sorgulayabileceğim bir site var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar yeni taşındığım evime internet çekilmesi için yaklaşık 1 ay önce Türk Telekom'a başvurdum. Bir aydır PORT yok, kart bekliyoruz benzeri şeyler söylüyorlar. Bazı arkadaşlar gelmek istemedikleri için öyle dediklerini söyledi ama adamlar kapıya kadar geldiler ilk gün. O zaman PORT'un olmadığını söylediler. Anlamadığım şu, binada hiç kimse internet kullanmıyor nasıl olur da boş PORT yok?
Hızlandıramazsın dostum. Bekleyeceksin. Kafalarına göre gelip takarlar. BIMER'e veya BTK'ya şikayet edebilirsin için rahatlayacaksa.
1 sene bekleyen de oluyor 6 ay da. Hatta 3 sene gelmediği bile oluyor. Bir de imza toplayabilirsin.

Dostum bende Vodafone'da çalışıyorum adresi verebilirsen port durumunu sorgulayabilirim birde o durum binadaki internet kullananlarla ilgili değil. Port olayı tüm sokak ile ilgilidir veya yeni binaysa bina girişinde ankastre kutusu olmamasından kaynaklıdır. İşlem sürecide hızlandırıldığı hiç görmedim.

Bugün Superonline'ı aradım. Hiç bir sorun gözükmediğini ve portun olduğunu söylediler. Bende başvuru yaptım, 7 iş günü içerisinde kurulum yapılacak dediler + 4 GB hediye İnternet gönderdiler. Türk Telekom'a geri dönüş yaptım ve oradaki başvurumu iptal ettirdim. Superonline'da görünen portlar bazen onlarda görünmüyormuş. Böyle saçmalık görmedim...

Dostum bende Vodafone'da çalışıyorum adresi verebilirsen port durumunu sorgulayabilirim birde o durum binadaki internet kullananlarla ilgili değil. Port olayı tüm sokak ile ilgilidir veya yeni binaysa bina girişinde ankastre kutusu olmamasından kaynaklıdır. İşlem sürecide hızlandırıldığı hiç görmedim.
Çok sağol arkadaşım Superonline olduğunu söyledi zaten zahmet etme sen çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı