İnternet kablosunun ucu nereye takılır?

KrofeSSionall

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu birkaç gündür çok fazla internet sorunu yaşıyorum. İnternetimin kablosu bozuldu ve yeni bir telefon kablosu aldım. Türk Telekom görevlisinin dediği gibi bir elektrikçi çağırdım kablonun ucunu binadaki internet kutusuna takması için fakat elektrikçi geldiğinde nereye takacağını bulamadı normalde isim etiketi olurmuş fakat benimkisi de yokmuş. İnterneti yaklaşık 5-6 ay önce baglattım ve bağladıklarında etiket takmışlardı ya Türk Telekom görevlisi bozuk kablomu çıkarırken onu da çıkardı ya da düştü, sorum şu bunun için nereyi aramam gerekiyor? Hangisi benim olduğunu nereden bilebilirim?

Arkadaşlar şu birkaç gündür çok fazla internet sorunu yaşıyorum. İnternetimin kablosu bozuldu ve yeni bir telefon kablosu aldım. Türk Telekom görevlisinin dediği gibi bir elektrikçi çağırdım kablonun ucunu binadaki internet kutusuna takması için fakat elektrikçi geldiğinde nereye takacağını bulamadı normalde isim etiketi olurmuş fakat benimkisi de yokmuş. İnterneti yaklaşık 5-6 ay önce baglattım ve bağladıklarında etiket takmışlardı ya Türk Telekom görevlisi bozuk kablomu çıkarırken onu da çıkardı ya da düştü, sorum şu bunun için nereyi aramam gerekiyor? Hangisi benim olduğunu nereden bilebilirim?
Ankastre kutusundaki hangi kablo çiftinin sizin dairenize gittiğini tespit etmek için bili bili dediğimiz cihazı kullanabilirsiniz. İlgili cihazın nasıl kullanıldığı şu videoda anlatılmış :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ankastre kutusundaki hangi kablo çiftinin sizin dairenize gittiğini tespit etmek için bili bili dediğimiz cihazı kullanabilirsiniz. İlgili cihazın nasıl kullanıldığı şu videoda anlatılmış:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bunu Türk Telekom görevlisi yapamaz mı? Elektrikçi çağırmak pahalı.

Türk Telekom görevlisinin elinde bu cihaz vardır da iç tesisata karışmazlar. Ücretli ekip isterseniz belki hallederler.

Hocam zaten Türk telekomcu gelip eve girip hiçbir şey yapmadan gitti ve üzerine eski kablomu da söktü onun yüzünden hem portumuzu kaybettik hem de boş yere para verdik. Eve girmeden halledemezler mi?

Türk Telekomu arayıp arıza kaydı oluşturursan gelirler sende söylersin ben elektrikçiye telefon kablosu bağlatacağım ama kendi kablomuzun hangisi olduğunu bilmiyorum bunu belirlemenizi istiyorum üzerine kağıt asın diye. Zaten normalde asılı olur. Eğer telefon kablosunu elektrikçiye kurdurduysan yani kablonun bir ucu evde diğer ucu binanın internet kutusundaysa türk telekom görevlisinden rica edip internetin kablona bağlatırsın. Biz internet nakli sırasında rica ettik bağladılar zaten alt tarafı iki kabloyu bağlayacak. Yapmazsa elektrikçiyi çağırır halledersin.

Hocam zaten Türk telekomcu gelip eve girip hiçbir şey yapmadan gitti ve üzerine eski kablomu da söktü onun yüzünden hem portumuzu kaybettik hem de boş yere para verdik. Eve girmeden halledemezler mi?
TT'nin elemanı eski kabloyu neden söktü ki? Çok sık kopma yaşıyorsunuz diye kablo komple sökülüp atılmaz. Yani sökülür de bunu TT'nin elemanı yapmaz, abonenin kendisi yapar. Söken adama sorsaydınız keşke.
Bu arada eve girmeden halletmeleri çok zor zira kablonun bir ucu ankastre kutusunda iken diğer ucu (takdir edersiniz ki) evde olacak. Kabloyu tespit edebilmek için her iki ucuna da erişim sağlamak gerekiyor. Bu durumda mecburen daire içine girilmesi lazım.

TT'nin elemanı eski kabloyu neden söktü ki? Çok sık kopma yaşıyorsunuz diye kablo komple sökülüp atılmaz. Yani sökülür de bunu TT'nin elemanı yapmaz, abonenin kendisi yapar. Söken adama sorsaydınız keşke.

Kablo arızalıydı TT görevlisi de onu söktü, sökerken bir etiket veya herhangi bir şey bıraksaymış iyi olurmuş.

Kablo arızalıydı TT görevlisi de onu söktü, sökerken bir etiket veya herhangi bir şey bıraksaymış iyi olurmuş.
Bu ne saçma bir şey. Kabloyu söküyorsan yenile bari. Yok yenilemeyeceksen hiç bulaşma bırak abone kendisi halletsin öyle değil mi?

Neyse olan olmuş artık. Siz TT ile tekrardan bir görüşün. Elemanın kabloyu söküp bıraktığını, kabloyu yenilemek istediğinizi ancak kablo ve etiket olmadığı için ankastre kutusunda portunuzu bulamadığınızı belirtin.

Bu ne saçma bir şey. Kabloyu söküyorsan yenile bari. Yok yenilemeyeceksen hiç bulaşma bırak abone kendisi halletsin öyle değil mi?

Neyse olan olmuş artık. Siz TT ile tekrardan bir görüşün. Elemanın kabloyu söküp bıraktığını, kabloyu yenilemek istediğinizi ancak kablo ve etiket olmadığı için ankastre kutusunda portunuzu bulamadığınızı belirtin.

Dalga geçer gibi, yeni kablo takamaz mısınız diyorum elektrikçiden alın diyor, kabloyu kim takacak diyorum elektrikçi çağırın diyor. Sinirlerimle oynadı bildiğin sen ne işe yarıyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı