İnternet kafeden oyun yapmak mümkün mü?

Kafe sahibiyle görüşüp onay alman lazım. Ayrıca o PC'lerde Unreal Engine olmaz, onu da kurdurtman lazım. Onları da yaptırsan bile fazla bir zamana ihtiyacın var. Bir gün gidip oturup olacak bir iş değil, hele ki öğrenme zamanındasın. Mantıklı bir çözüm yöntemi değil.

Yasal bir durum olduğunu sanmıyorum. Çünkü internet kafelerde bilgisayarlar her yeniden başladığında belli bir duruma geri dönerler ve yaptıklarınız kaydedilmez. Ama bu yüzden sıkıntı çekebilirsiniz. Her seferinde Unreal Engine kurmak gibi veya projeyi yedeklemek için bir yere yüklemek gibi.

Oyun yapmak basit bir şey değil 3-4 yılda yapılacak zahmetli bir iş. Günde 5 saat çalışsan ödeyeceğin para alacağın bilgisayardan daha pahalı olacaktır. Bilgisayar alıp yapman daha mantıklı. Sana ait olmayan bir bilgisayarda yapacaksın bunu illaki bir sıkıntı çıkacaktır dosyalarını silebilirler.

Merhabalar ben Unreal Engine 5 öğrenerek bir oyun yapmak istiyorum ama ne yazık ki bilgisayarım yetmiyor. Bunu internet kafeden oyun saatiyle ödeme yaparak yapmak yasal mı?
Niye yasal olmasın ki? Bende zamanında after effects projelerimi internet kafede render alırdım. Sorun yok bunda. Ama bunu yapmak mantıklı mı? Tabikide değil. Oyun yapmak zahmetli bir iş. Öyle bir kaç saatte olacak iş değil. Bir hatanın veya sistemin yapılması günleri alabilir. Bunun yerine kodlama öğrenmeyi dene. İleride bilgisayarını değiştirdiğinde oyun programlamaya bakarsın.

Kafe sahibiyle görüşüp onay alman lazım. Ayrıca o PC'lerde Unreal Engine olmaz, onu da kurdurtman lazım. Onları da yaptırsan bile fazla bir zamana ihtiyacın var. Bir gün gidip oturup olacak bir iş değil, hele ki öğrenme zamanındasın. Mantıklı bir çözüm yöntemi değil.

Oyun yapmak basit bir şey değil 3-4 yılda yapılacak zahmetli bir iş. Günde 5 saat çalışsan ödeyeceğin para alacağın bilgisayardan daha pahalı olacaktır. Bilgisayar alıp yapman daha mantıklı. Sana ait olmayan bir bilgisayarda yapacaksın bunu illaki bir sıkıntı çıkacaktır dosyalarını silebilirler.

Küçük çaplı bir proje (sadece öğrenme amacıyla)
Niye yasal olmasın ki? Bende zamanında After Effects projelerimi internet kafede render alırdım. Sorun yok bunda. Ama bunu yapmak mantıklı mı? Tabii ki de değil. Oyun yapmak zahmetli bir iş. Öyle birkaç saatte olacak iş değil. Bir hatanın veya sistemin yapılması günleri alabilir. Bunun yerine kodlama öğrenmeyi dene. İleride bilgisayarını değiştirdiğinde oyun programlamaya bakarsın.

İleride bilgisayarımı değiştirme şansım neredeyse yok denecek kadar az maalesef.
Taşınabilir hard disk al projeni orada gercekleştir.

Olabilir. Ama güvenlik sorunlarından dolayı kabul etmeyebilirler.
Yasal bir durum olduğunu sanmıyorum. Çünkü internet kafelerde bilgisayarlar her yeniden başladığında belli bir duruma geri dönerler ve yaptıklarınız kaydedilmez. Ama bu yüzden sıkıntı çekebilirsiniz. Her seferinde Unreal Engine kurmak gibi veya projeyi yedeklemek için bir yere yüklemek gibi.

İnternet kafe sahibinden izin alıp ana diske kaydedilmesini istersem sorun çıkar mı?
Kafenin sahibi ile arkadaş ol ve projeni yap.

Güzel bir fikir.
Yasal bir sıkıntı yoktur herhalde, kafe sahibiyle konuşup Unreal Engine kurdurtman lazım.

Sorun orası zaten zor olacak.
Bence yasal değil ama araştırmak lazım.

Bencede.

Yeni konular

Geri
Yukarı