İnternet Kafeler Ne Kadar Güvenilir?

Tithisa

Decapat
Ben gittim internet kafeye, yazdım Steam, Epic Games ya da herhangi bir platforma hesabımın kullanıcı adını ve şifresini. Hatta mail doğrulaması için mailimi bile girdim. E peki bu adamın yüzünü bile gördü m internet kafenin sahibini, bu adam bilgisayara keylogger attıysa? Ya herhangi bir oyunda bilgisayara hile indirildiyse ve oynarken ban yediysen? Bunlar beni çok şüpheye düşürüyor, birazcık açıklık getirebilir misiniz, artık ülkemizde böyle şeylerin yapılması bana klişe gibi geliyor.

Ben gittim internet kafeye, yazdım Steam, Epic Games ya da herhangi bir platforma hesabımın kullanıcı adını ve şifresini. Hatta mail doğrulaması için mailimi bile girdim. E peki bu adamın yüzünü bile gördü m internet kafenin sahibini, bu adam bilgisayara keylogger attıysa? Ya herhangi bir oyunda bilgisayara hile indirildiyse ve oynarken ban yediysen? Bunlar beni çok şüpheye düşürüyor, birazcık açıklık getirebilir misiniz, artık ülkemizde böyle şeylerin yapılması bana klişe gibi geliyor.

Şans meselesi genelde güvenilir olunmuyor girdiğin her şeyin şifresini değiştirip 1 hafta boyunca Gmail'ini dikkatle izle bir şey olmaz.

Ben olsam yapmam. Eğer artık markalaşmış bir internet kafe ise bir şey diyemem. Ama böyle eğer mahalle arası saatliği 1 ile 5 TL arası olan internet kafelere pek güvenilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Onun yerine orda olan PC'lerdeki oyunlaro
I tercih etmenizi tavsiye ederim. Şifrelerinizi değiştirmeyi unutmayınız.

İnternet kafelerin çoğu Deep freze isimli programı kullanır. Bu program sayesinde örneğin yanlışlıkla 100 GB boyutunda dosyayı sildin bilgisayarı kapatıp açınca o dosyalar geri gelir, yani bu program sayesinde bilgisayarda hiç bir değişiklik yapılamaz. Tabi bilgisi olan insan Deep Freeze'i devre dışı bırakıp Key logger vs. atabilir. Tamamen şans meselesi.

Herhangi bir İnternet kafede mümkündür. Hatta dışarıda bağlandığınız bütün ağlarda bilgileriniz şifreleriniz tehlikededir.

Eski püskü dandik internet kafelerden değilse hiçbir şey olmaz korkma. O adam parasında ekmeğinde, istese bin tane hesabı ele geçirirdi şimdiye. Hem öyle bir şey yapan olsa, çocuklar sessiz kalır mı ki? Yine de giriş yapmanızı tavsiye etmem çünkü birisi sizden önce bir şekilde hile programı yüklediyse hesabınız ban yiyebilir.

Hocam hep kötüyü düşünmek iyi değildir. Biraz rahat olun. Çok güvensiz bir yer değilse bir şey olmaz. Adamlar müşteri bulup para kazanma derdinde. Adı çıkarsa neler olacağını bilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı