İnternet Kopma Sorunu

Stringz

Hectopat
Daha fazla  
Son 2-3 gündür internete bağlantımda sıkıntı var. Önce Twitch ve Youtube'deki donmalar ile fark ettim. Belli aralıklarla internet kopuyor Chrome/IE ile bu süre zarfında modem ara yüzüne dahi giremiyorum. Ama modemin ışıkları yanıyor ve Windows'ta internet var gözüküyor. İnternet gerektiren çoğu programı kullanamıyorum. Skype, Steam vb. Fakat şöyle bir şey fark ettim. Yeni Firefox tarayıcı ile hiçbir sıkıntı yaşamıyorum.

Denedigim yöntemler:
  1. Modem resetledim.
  2. Modeme Firmware güncelledim.
  3. Ağ kartının sürücüsünü güncelledim işe yaramayınca tamamen kaldırıp tekrar kurdum.
  4. Format attım o da çözüm olmayınca bir çare olarak işletim sistemini değiştirdim ama hiçbiri bir çözüm olmadı.
Konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim. Mobiden girerken bir sıkıntı yaşamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İSS ile alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum. Türkiye'de normal. Ara sıra ben de sebepsiz yavaşlıklar veya kopmalar yaşıyorum.

Günlerdir kesintiler yaşıyorum. 100 megabit hızında bir internete sahibim, bilgisayarımdaki her yazılım güncel ve aklınıza gelebilecek her öneriyi ve çözümü denedim. Sorunun ülke genelinde olduğunu tahmin ediyorum. Oyunlardaki arkadaşlara sorduğumda aynı yanıtı aldım ve genel bir ping, kesinti ve kopma sorunu bulunuyor. Geçici bir durum olsa gerek, daha önce yaşadıklarımız gibi buna da bir çözüm üreteceklerdir. İSS ile iletişim halinde olun, gerekli yardımı ve bilgiyi sizinle paylaşacaklardır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı