İnternet kopma sorunu

Spilner

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar yaklaşık 2 haftadır falan devamlı olan kısa kopmalar oluyor ve internet geri geliyor. Türk Telekom'u aradık buraya gelen bağlantıda bir sorun olmadığını söylediler. Splitter kablolarını çıkarıp takmamızı söylediler. Fakat durum çözülmedi. Sorun modemde ise yeni bir modem almayı düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ben de TTNet kullanıyorum ve bugün aynı sorunu yaşadım. Birkaç kez gidip geldi ve ping bir anda yükselip düştü. Ama şu anlık bir sorun yok.

Ben de 2 haftadır aynı sorunu yaşıyorum. Kabloda bir sorun olduğunu söylediler. Ama kablonun neresinde sorun? Evin içindekinde de olabilir. Paraları bitti sanırım bir şeyler itelemeye çalışıyorlar. 3 kere teknik eleman geldi üçünde de kesin bir şey söylemeden gittiler.

Özellikle telefonla Wi-Fi'ye bağlandığımda oluyor bu sorun. Pingim de 2 saat kadar yükseliyor sonra düzeliyor.

Ben de 2 haftadır aynı sorunu yaşıyorum. Kabloda bir sorun olduğunu söylediler. Ama kablonun neresinde sorun? Evin içindekinde de olabilir. Paraları bitti sanırım bir şeyler itelemeye çalışıyorlar. 3 kere teknik eleman geldi üçünde de kesin bir şey söylemeden gittiler.
Garip aylardır sorun çıkarmayan kablo nasıl bir anda sorun çıkarabilir anlamıyorum. Müşteri hizmetlerini arayınca işin içinden çıkamayınca direk kabloyu öne atıyorlar. Sadece kablolu bağlantıda da kopma olmuyor kablosuz bağlantıda da oluyor.
Farklı bir modemle denediniz mi?
Elimde farklı bir modem yok maalesef. Modem zaten eski yenisini almayı düşünüyorum ama sorun tam olarak modemde mi bilmek istiyorum.

AKK kalktıktan sonra sorunlar genelde çoğalmaya başladı. Yeni sistem sonrasında alışmaya çalışıyorlar.

7 yıldır Türksat kullanıyoruz. Asla böyle bir sıkıntı olmadı. Ne zaman AKK kaldırıldı o günden beri sorunlar yaşıyorum :)

Genellikle bu kopmalar saat 8 ile 12 arasında oluyor ama sabahta oldu anlamadım yoğunluk desen sabah olmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı