İnternet Kutusu Telekom nasıl?

Makaleler
9
Yer
Aydın
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ECS H81H3-M7
İşlemci: Intel Core i7 4790
HDD: Western Digital WD10EZEX 1 TB 7200 RPM
RAM: Crucial CT102446BA160B.C16FER 1x8GB DDR3 1600MHZ
Kasa: Casper NSH.4790-8T75A-W (CD.VTI4790A) Hazır kasa.
Ekran kartı: Galaxy GT730
PSU: Casper Fsp250-50hmn
Monitör: AOC G2868PQU 28" 4K 3840×2160 1 MS 60 Hz TN panel
UPS: Tunçmatik TSK5208
Mouse: Casper B309
Klavye: Casper K1500
Akım korumalı priz: Monster MPEXP100U
Yazıcı: Epson L4160
Meslek
Espiri Ondan Sorulur!
İnternet Kutusu Telekom nasıl? Güvenilir midir?

@Yener K. @hAllederiz @bybakir42 @bu derin bir tutku @390845

Her şey uyduruk Türk Telekom ile taahhüt süresinin bitmesiyle başladı. 12 MBPS 85 TL öderken. Kampanyaları sormak için aradığımızda 24 MBPS 130 TL dediklerinde kaynar sular döküldü. Firmanızdan ayrılmak istiyorum denildiğinde aktardıkları (bence kara propaganda, dayatma ve zorlama) -onlara göre- ikna birimine aktarıldım. Onların bile size avantajlı önerimiz var dediği 16 MBPS 24 ay taahhütlü ADSL aylık 108 TL olunca 2017'den beri aklımda olan ISS değiştirme projesini devreye soktum.
O zamanlarda da Sosyal'de adı Mars portakalı @Silinen üye üyesinin Netspeed mesajlarını okuyordum, cazip geliyordu. Ya da bol AKK koymuş kotayı kaldırmış altyapının desteklediği en yüksek hızı veririz diyen TurkNet'e mi geçsem diyordum. (2016'da 50 MBPS ve 1000 dakika 50 küsur TL gösteriyordu TurkNet'te.) Birkaç ay sonra 75 MBPS ve limitsiz YAPA göstermeye başladı. Ben 65 ödüyordum. Bir de kullanılmayan PSTN ev telefonunun faturasını.

Neyse, 2022'ye dönersek.
5 Mayıs'ta 22:53'te WhatsApp üzerinden 05350570140 numarasna evrakları yolladım. 7 Mayıs itibariyle geçişim tamamlandı. 16:28'de Türk Telekom hizmetim kesilip aboneliğim açıldı.
Türk Telekom'da ne güzel gerçek IP adresim vardı. Dinamik olsa da en azından Real IP idi. Hatta bazen "static.ttnet.com.tr" olarak gözükmesiyle de teyit edilebilen şekilde sessiz sedasız bedavaya statik IP atıyorlardı. Ama modemi kapatıp açınca değişiyordu. Fatura ödemesi geçince "ödeme tarihiniz geçmiştir" sayfası açılmaya başlayınca mutlaka fatura ödenene kadar değişmeyen statik IP atıyorlardı. Başkalarının ilave para ödediğine mevcut hizmet bedelini ödemeyi geciktirince ulaşılıyordu. İlginç bir durumdu.
Bu firmaya geçince ise CGNAT IP verilmeye başlandı. Gitti benim Real IP.
Ekşi Sözlük sitesinden bulduğum bir referans koduyla arkadaşını getir kampanyasına katıldım. Çağrı merkezine göre bu ay fatura ödemeyeceğim.
Bence çok geçmeyin derim. Arz talep dengesi bozulursa TurkNet gibi bunlar da zam yapar. İki haneli olarak kalmalı fiyatları.
Zam yapan abone sayımız artmıyor diye de yapmaz mı? Derseniz onu bilemeyeceğim.

35 MBPS paket kullansam da modemim desteklemediğinden ADSL vermelerini istedim. Modem arayüzünde 20 MBPS geldiği gözüküyor, hız testi sitesinde 17 alınıyor. Aslında 24 de verebilirler. ADSL2+ destekliyor. 800 KBPS upload veriyorlar. 1400 KBPS destekliyor ADSL2+.

İnternet Kutusu firmasının memnun kalmadığım noktası saçma sapan şekilde İnternet kesiliyor, saatlerce gelmiyor. Şöyle saçma, modeme atanan IP adresini modemden alıyorlar. Modeme yeni IP de vermiyorlar. Yok yere saatlerce kesilmiş oluyor. Birkaç kez oldu.

Bir de çağrı merkezini arayınca 10 dakikadan önce çağrı merkezi çalışanına bağlanmıyor. Genelde Bora bey telefonu cevaplıyor. Çok çağrı merkezi çalışanları yok sanırım.

@Kaspersky Kullanıcısı Ben de bu konuyu açmanızla birlikte bu firmayı duymuş oldum. Sonrasında 1 Haziran zammı ile Netspeed paketimi 134₺ yaptı. Ben de bu kadar uçuk bir fark olunca firmayı denemeyi düşünüyordum ve geçtiğimiz pazartesi başvurdum. Bugün (çarşamba) sabah Netspeed aboneliğimin iptal edildiğini fark ettim. İnternet Kutusu'nu aradığımda ise Netspeed'in onayladığını söyledi ancak kendileri aktif etmemişti. Sesli onayımın alınıp alınmadığını sordular, alınmadığını belirtince sesli onayım alındı ve internet kullanıcı adı ve şifrem iletildi. Ancak internete bağlanamıyordum. Yeniden aradım ve hattımda bir güncelleme yaptılar. İnternetim geldi. İlk intibam sizin de belirttiğiniz gibi müşteri temsilcilerinin yetersiz ve bekleme süresinin uzun olması. İkinci intibam ise bilgilendirme eksikliği. Ben de sizin gibi evrakları WhatsApp'dan gönderdim, hizmetim açıldı ama evrakları nasıl kargolayacağım bile söylenmedi hatta kargolayın bile denmedi. Ben kendim araştırıp. öğrendim. Hatta yanılmıyorsam bir günde aynı temsilci ile iki kere görüştüm. Ancak F/P konusunda şu anda çok iddialılar. Netspeed'de yaşadığım hiçbir yere ping ve trace atamama sorunum da çözüldü. Tabii ki daha çok az kullandım ve net bir yorum yapamayacağım. Oyunlardaki pingi de test etme fırsatı bulamadım henüz. Hız konusunda da sorun yok şimdilik. FTTH altyapı ile 100Mbps paket kullanıyorum. Netspeed'de hız testinde ibre 250-300'lere fırlayıp sonra 100 civarına inerken bu firmada sabit 114 alıyorum. Zaten vadedilenin üzeride olduğu için herhangi bir problem görmüyorum.
1657123637512.png

@Kaspersky Kullanıcısı ben de bu konuyu açmanızla birlikte bu firmayı duymuş oldum. Sonrasında 1 Haziran zammı ile Netspeed paketimi 134₺ yaptı. Ben de bu kadar uçuk bir fark olunca firmayı denemeyi düşünüyordum ve geçtiğimiz pazartesi başvurdum. Bugün (çarşamba) sabah Netspeed aboneliğimin iptal edildiğini fark ettim. İnternet Kutusu'nu aradığımda ise Netspeed'in onayladığını söyledi ancak kendileri aktif etmemişti. Sesli onayımın alınıp alınmadığını sordular, alınmadığını belirtince sesli onayım alındı ve internet kullanıcı adı ve şifrem iletildi. Ancak internete bağlanamıyordum. Yeniden aradım ve hattımda bir güncelleme yaptılar. İnternetim geldi. İlk intibam sizin de belirttiğiniz gibi müşteri temsilcilerinin yetersiz ve bekleme süresinin uzun olması. İkinci intibam ise bilgilendirme eksikliği. Ben de sizin gibi evrakları WhatsApp'dan gönderdim, hizmetim açıldı ama evrakları nasıl kargolayacağım bile söylenmedi hatta kargolayın bile denmedi. Ben kendim araştırıp. Öğrendim. Hatta yanılmıyorsam bir günde aynı temsilci ile iki kere görüştüm. Ancak F/P konusunda şu anda çok iddialılar. Netspeed'de yaşadığım hiçbir yere ping ve trace atamama sorunum da çözüldü. Tabii ki daha çok az kullandım ve net bir yorum yapamayacağım. Oyunlardaki pingi de test etme fırsatı bulamadım henüz. Hız konusunda da sorun yok şimdilik. FTTH altyapı ile 100Mbps paket kullanıyorum. Netspeed'de hız testinde ibre 250-300'lere fırlayıp sonra 100 civarına inerken bu firmada sabit 114 alıyorum. Zaten vadedilenin üzeride olduğu için herhangi bir problem görmüyorum.
Eki Görüntüle 1443213

Selam şu anki tarih ile firma hakkında ki düşüncen nedir bende geçmeyi düşünüyorum ama o kadar firma var hepsinde farklı farklı sorun poyraz net internet kutusu rüzgar net bilmem ne diye gidiyor gelen zamlardan sonra sonumuz ne olacak böyle.

Ben kendi fikrimi belirteyim. Firmanın hizmet kalitesinde herhangi bir sorun yaşamadım. Türkiye geneli bir sorun yaşanmıştı 5 günlüğüne, onu da 10 günlük fiyat indirimi yaparak telafi ettiler. Ancak fatura bazen kesilmiyor veya yanlış kesiliyor, onu da arayınca düzeltiyorlar. Onun dışında gayet memnunum. Geçmeyi düşünüyorsan davet kodum: 8576057635. Ama indirimi de ikinci ay arayıp yaptırman gerekiyor. Benim kodumla geçersen eğer, haber verirsen sevinirim.

Her şey uyduruk Türk Telekom ile taahhüt süresinin bitmesiyle başladı. 12 MBPS 85 TL öderken. Kampanyaları sormak için aradığımızda 24 MBPS 130 TL dediklerinde kaynar sular döküldü. Firmanızdan ayrılmak istiyorum denildiğinde aktardıkları (bence kara propaganda, dayatma ve zorlama) -onlara göre- ikna birimine aktarıldım. Onların bile size avantajlı önerimiz var dediği 16 MBPS 24 ay taahhütlü ADSL aylık 108 TL olunca 2017'den beri aklımda olan ISS değiştirme projesini devreye soktum.
O zamanlarda da Sosyal'de adı Mars portakalı @Silinen üye üyesinin Netspeed mesajlarını okuyordum, cazip geliyordu. Ya da bol AKK koymuş kotayı kaldırmış altyapının desteklediği en yüksek hızı veririz diyen TurkNet'e mi geçsem diyordum. (2016'da 50 MBPS ve 1000 dakika 50 küsur TL gösteriyordu TurkNet'te.) Birkaç ay sonra 75 MBPS ve limitsiz YAPA göstermeye başladı. Ben 65 ödüyordum. Bir de kullanılmayan PSTN ev telefonunun faturasını.

Neyse, 2022'ye dönersek.
5 Mayıs'ta 22:53'te WhatsApp üzerinden 05350570140 numarasna evrakları yolladım. 7 Mayıs itibariyle geçişim tamamlandı. 16:28'de Türk Telekom hizmetim kesilip aboneliğim açıldı.
Türk Telekom'da ne güzel gerçek IP adresim vardı. Dinamik olsa da en azından Real IP idi. Hatta bazen "static.ttnet.com.tr" olarak gözükmesiyle de teyit edilebilen şekilde sessiz sedasız bedavaya statik IP atıyorlardı. Ama modemi kapatıp açınca değişiyordu. Fatura ödemesi geçince "ödeme tarihiniz geçmiştir" sayfası açılmaya başlayınca mutlaka fatura ödenene kadar değişmeyen statik IP atıyorlardı. Başkalarının ilave para ödediğine mevcut hizmet bedelini ödemeyi geciktirince ulaşılıyordu. İlginç bir durumdu.
Ekşi Sözlük sitesinden bulduğum bir referans koduyla arkadaşını getir kampanyasına katıldım. Çağrı merkezine göre bu ay fatura ödemeyeceğim.
Bence çok geçmeyin derim. Arz talep dengesi bozulursa TurkNet gibi bunlar da zam yapar. İki haneli olarak kalmalı fiyatları.

35 MBPS paket kullansam da modemim desteklemediğinden ADSL vermelerini istedim. Modem arayüzünde 20 MBPS geldiği gözüküyor, hız testi sitesinde 17 alınıyor. Aslında 24 de verebilirler. ADSL2+ destekliyor. 800 KBPS upload veriyorlar. 1400 KBPS destekliyor ADSL2+.

İnternet Kutusu firmasının memnun kalmadığım noktası saçma sapan şekilde İnternet kesiliyor, saatlerce gelmiyor. Şöyle saçma, modeme atanan IP adresini modemden alıyorlar. Modeme yeni IP de vermiyorlar. Yok yere saatlerce kesilmiş oluyor. Birkaç kez oldu.

Bir de çağrı merkezini arayınca 10 dakikadan önce çağrı merkezi çalışanına bağlanmıyor. Genelde Bora bey telefonu cevaplıyor. Çok çağrı merkezi çalışanları yok sanırım.
Hocam selam. Bende bu firmaya baktım da pek geçesim gelmedi açıkçası. Comnet'e geçebilirdim aslında ama saçma sapan ön ödeme kuralı var bence hemen kaldırmaları lazım. Üç senedir Netspeed kullanıyorum ve kullanmaya devam etmekteyim.

Bu arada @Silinen üye kullanıcısı benim eskiden küfür ettiğim içim hesap kapatılmıştı. Selam olsun.. :D

Hocam selam. Bende bu firmaya baktım da pek geçesim gelmedi açıkçası. Comnet'e geçebilirdim aslında ama saçma sapan ön ödeme kuralı var bence hemen kaldırmaları lazım. Üç senedir Netspeed kullanıyorum ve kullanmaya devam etmekteyim.
Hocam Comnet'in hizmetini çoğu kişi övüyor, doğrudur da muhtemelen ama benim Comnet'te hoşuma gitmeyen olaylar var ve o yüzden geçmedim açıkçası, bunları sıralayayım:

1.Başvuruyu yapıyorsun, evrak göndereceksin kargo sana ait, ayrıca 1 haftada ulaşmazsa internet kapanıyor galiba.

2.Ön ödemeli fatura sistemi

3. İnternetini iptal ettin, fiber altyapıda modemi yine kargo sana ait bir şekilde kargoluyorsun, o da belli sürede ulaşmazsa modem ücretini tahsil ediyorlar senden

4. Müşteri hizmetleri mesai saatlerinde çalışıyor, en azından gece 11-12 gibi olabilirdi bence

Hocam Comnet'in hizmetini çoğu kişi övüyor, doğrudur da muhtemelen ama benim Comnet'te hoşuma gitmeyen olaylar var ve o yüzden geçmedim açıkçası, bunları sıralayayım:

1.Başvuruyu yapıyorsun, evrak göndereceksin kargo sana ait, ayrıca 1 haftada ulaşmazsa internet kapanıyor galiba.

2.Ön ödemeli fatura sistemi

3. İnternetini iptal ettin, fiber altyapıda modemi yine kargo sana ait bir şekilde kargoluyorsun, o da belli sürede ulaşmazsa modem ücretini tahsil ediyorlar senden

4. Müşteri hizmetleri mesai saatlerinde çalışıyor, en azından gece 11-12 gibi olabilirdi bence
Hocam doğrudur ama ben online oyun vs pek oynamam sosyal medya, dizi, film canlı yayın vs izliyorum. Netspeed iyi güzel de son zamanlarda zamları abarttı o yüzden uygun bir firma baktım öyle.

Neyse, 2022'ye dönersek.

Bu arada firmaya geçeceğim denemekten zarar gelmez..

Son düzenleme:

Geri
Yukarı