İnternet kutusunun üzerine tabela takmışlar

misa

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, yeni kiralık eve taşındık lakin büyük bir sorunla karşılaştık. Binamızda 3 daire var 2. ve 3. dairelere internet kabloları çekilmiş böyle tabelanın içerisinden çıkan silah bir kablonun içerisinden. Lakin bizim dairemize çekilmemiş vaziyette. Türk Telekom'u aradık nakil işlemleri için vs 1.sinde arkadaşlar geldi kablo giriş kattaki pastanecinin tabelasının içinden çıkıyor ama nereden bakarlarsa baksınlar herhangi bir internet kutusu gözükmüyor. Ve gelen ekipte illa kutuyu göreceğiz diyorlar.

Şimdi o tabela bizim sorumluluğumuzda değil yani adamın tabelayı böyle sök tak yapması falan lazım galiba içerisinde olma ihtimali var ama şimdi buradaki sorumluluk kime ait? Kutuyu kapatan dükkan sahibinde mi, ev sahibinde mi yoksa "yok kapamışlar hadi görüşürüz" diyerek hiçbir şey yapmadan giden Türk Telekom'un mu? Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, yeni kiralık eve taşındık lakin büyük bir sorunla karşılaştık. Binamızda 3 daire var 2. ve 3. dairelere internet kabloları çekilmiş böyle tabelanın içerisinden çıkan silah bir kablonun içerisinden. Lakin bizim dairemize çekilmemiş vaziyette. Türk Telekom'u aradık nakil işlemleri için vs 1.sinde arkadaşlar geldi kablo giriş kattaki pastanecinin tabelasının içinden çıkıyor ama nereden bakarlarsa baksınlar herhangi bir internet kutusu gözükmüyor. Ve gelen ekipte illa kutuyu göreceğiz diyorlar.

Şimdi o tabela bizim sorumluluğumuzda değil yani adamın tabelayı böyle sök tak yapması falan lazım galiba içerisinde olma ihtimali var ama şimdi buradaki sorumluluk kime ait? Kutuyu kapatan dükkan sahibinde mi, ev sahibinde mi yoksa "yok kapamışlar hadi görüşürüz" diyerek hiçbir şey yapmadan giden Türk Telekom'un mu? Ne yapmam lazım?
Kutuyu kapatan dükkan sahibinde.

Kutuyu kapatan dükkan sahibinde mi, ev sahibinde mi yoksa "yok kapamışlar hadi görüşürüz" diyerek hiçbir şey yapmadan giden Türk Telekom'un mu? Ne yapmam lazım?
Ben senin yerine sinirlendim. İlk olarak pastane sahibi, 2. olarak Türk Telekom suçlu. Asla böyle yapıp gidemezler. Resmen seni başlarından savmışlar.

Bugün Türk Telekom'u aradım ve durumu dile getirdim. Bana "ankastre kutusu Türk Telekom'un sorumluluğunda bununla Türk Telekom ilgilenmesi gerekiyor. Şikayetinizi bildirin internet sitesinden" dediler. Akşam vakitlerinde hat sahibi olan annem geldiği vakit siteye girip şikayet işlemini gerçekleştireceğim.

Bu durum beni illallah ettirdiği için ekstra olarak şöyle bir şeyde düşündüm. Hat aboneliği üzerinden 12 ay geçtiği için fesih hakkımız var. Direkt fesih edip, Türk Telekom magnet sistemine mi geçmeliyiz acaba? İnternetten baktığım kadarıyla çok kötüde durmuyor ping değerleri 20-30 arası duruyor hız çok dert değil en azından yeterli hızı sağlayacağını düşünüyorum.

Sizce Türk Telekom magnet mi?
Vodafone Redbox mı?
Turkcell Superbox mı?

Bu karara sürüklenmemde ki neden 2 kere başarısız olan nakil işleminden sonra santraldeki yerimizi hemen kaldırıp başka bir kullanıcıya vermiş olması Türk Telekom'un ve tekrar ne zaman yer açılır bilmiyoruz...

Pastaneyi şikayet edin. Tavbelanın fotoğrafını görme şansımız olur mu? Ciddiyeti anlayalım.

Dosya Ekleri

• türk telekom.png
    türk telekom.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 105
Arkadaşlar bazı düzenlemeler ve uğraşlar sonucunda nihayet bir sonuca vardım ama uygulanabilir mi ya da nasıl uygulanmalı bilmiyorum.

Port yok derken ben zannettim ki santralde ki portumuzu kaybettirmişler, hayır dağıtım kutusundan yani ankastre kutusundan bahsediyorlarmış. Artık adına ne deniyor her yerde farklı isimle hitap ediyorlar.

Yani şu an o aşağıda tabelanın içerisine sokulup içerisindeki ankastre kutusuna takılan o kabloların bizim olanına internet geliyormuş. Şimdi ilk cümlemde bahsettiğim konuya gelirsek. O direkt yer altına alınmış elektrik direğinden çıkan, içerisinde telefon hatlarını taşıyan kalın bakır kabloyu tabelanın girişinden kessek. Sonrada sıfırdan bir ankastre kutusu taktırsak bir elektrikçiye böyle bir durum mümkün mü?

Ya da bu durumda ne yapmalıyız elektrikçilere ne anlatmam gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı