İnternet modem ve hız hakkında

SAGOO

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, TTNET kullanan birisiyim. Herhangi bir sitede download hızımı test ettiğimde 15-16-17 civarlarında çıkıyor. Peki neden örneğin Steam'dan ya da direk internetten bir şey indirirken bu hız en fazla 1.5MB'ye çıkıyor? TürkNet'e geçmeyi düşünüyorum ve altyapımı sorgulattım, sonuç olarak 35MB download verilebilir diyorlar fakat ben bu pakete geçtiğimde ne kadar download alabileceğim bir şey indirirken? Modemim 5 senelik falan olmalı. Sadece modemi değiştirince sıkıntı çözülüyor mu? Yani özet geçecek olursam tüm firmalar yüksek download upload söylerken bunların hiçbirini neden kullanamıyoruz? Download testte 15 MB derken oyun indiriyorum ve neden 1MB'yi zor buluyor? TürkNet'e geçsem vaat ettikler 35 download 3 upload, bunun ne kadarını alabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Saniyede indirdiğiniz MB ile hız testlerinde yazan Mbps aynı şey değildir.
8 Mbps = 1 MB,
16 Mbps = 2 MB.
Muhtemelen hızınız dalgalanıyor bundan dolayı o hızda indiriyorsunuz. Aşırı derecede bi yanlışlık göremedim zaten.
35 Mbps paketi VDSL2 paketidir dolayısıyla modeminizin VDSL desteği olması lazım aksi taktirde interneti kullanamazsınız.

Saniyede indirdiğiniz MB ile hız testlerinde yazan Mbps aynı şey değildir.
8 Mbps = 1 MB,
16 Mbps = 2 MB.
Muhtemelen hızınız dalgalanıyor bundan dolayı o hızda indiriyorsunuz. Aşırı derecede bi yanlışlık göremedim zaten.
35 Mbps paketi VDSL2 paketidir dolayısıyla modeminizin VDSL desteği olması lazım aksi taktirde interneti kullanamazsınız.
Bu VDSL mevzusunu okudum,Yani türknete geçsem ve modemi VDSL destekli alsam 35/8 civarında bir download alacağım doğru mu?

Peki bu ADSL ile VDSL farkı nedir ve hangisi daha verimli? İnternet paketleri buna göre mi sunuluyor? Yani aynı paketi vdsl ve adsl modem ile kullansak verim değişiyor mu?

Geri
Yukarı