İnternet sağlayıcı firmaların sizleri araması hakkında bildiklerim

cagdasdrc

Centipat
Daha fazla  
Evet başlıktan da anlaşıldığı üzere internet sağlayıcıları tarafından sizlere sağlanan iletişimler hakkında bildiklerimiz sıralayacağım
  1. Müşteri Temsilcisi sizi arıyor ve bu en düşük fiyat diyorsa bilin ki o fiyat o an sağlanılabilen en düşük fiyattır arasanız da daha düşüğünü bulamayacağınız için kesin olarak söylenebilir.
  2. Bu zamana kadar sizlere sunulan tekliflere siz "ben böyle iyiyim", "gerek yok", "memnunum hiç sıkıntım yok" vs. geri çevirirseniz daha sonrasında sizlere normal fiyatlardan daha yüksek fiyatlar çıkabilir.
  3. Geçmiş dönem konuşmalarınız hizmeti aldığınız ilk günden itibaren kayıt altına alınıyor yani siz "aranmadım", "bu fiyat böyle değildi daha az söylenmişti" vs. dediğinizde böyle bir durum eğer ki sizin lehinizdeyse evet doğru ancak kesin hatırlamadığınız bir şey ise durumu ancak müşteri hizmetleri birimleriyle görüşebilirsiniz.
  4. Gelen fiyatlardan etkilenmeyeceksiniz ibaresi doğrudur sözleşmeniz olduğu için zaten etkilenmezsiniz (hepimiz biliyoruz zaten bunu ama bilmeyen çok var özellikle 60-80 arası doğumlu insanlar)
  5. Müşterilerin çoğu internetinden hep memnunlardır ancak güncel fiyat asla ödemek istemezler hesaplarını da hep güncel faturalarına göre yaparlar (siz böyle yapıyorsanız muhtemelen yanlış yapıyorsunuzdur :D )
  6. Genelde verilen teklif kabul edilmediğinde "ben bi düşüneyim" diye kurtulmaya çalışılıyor aslında bu durum kullanıcının alehine oluyor çünkü sistem otomatik olarak sürekli onu arayabiliyor.

NOT : İhtimal şeklinde olan durumların altını çizerek yazdım aklıma geldikçe editlerim.

Geri
Yukarı