İnternet Sağlayıcı Önerileri

CanBomonti

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese iyi forumlar. Ben 10 gün içinde Ankara’ya taşınacağım üniversite için ve taşındığım siteye fiber altyapısı olan sadece Süperonline var o da siteye sinyal vermiyor. Daha talep gelmediği için sadece altyapı döşemiş ve ben bağlatmayı düşünüyorum. Deyince hemen kayıt oluşturdular 3 gün içinde fiber sağlanacak siteye size dönüş yapılacak dediler. Millenium vs. Gibi az bilinen birkaç marka hariç hepsiyle görüştüm ve yayın yapmaya da heves ettiğim için en kaydadeğer cevapları TürkNet ve Süperonlinedan aldım.

Süperonline 50 Mbps download, 6 Mbps upload hiçbir kota ve yavaşlatma sınırı yok 129.90 ₺.

TürkNet 75 Mbps download, 4 upload 89.90 ₺

Bir de biraz önce millenium.com gibi bir marka karşıma çıktı ve 100 Mbps download 6-8 arası Mbps upload vereceğini vaat ediyordu ama hep şikayet edenler dolandırıcı diyenler görünce arayıp arkasını kovalamadım bile. Önerilerinize gerçekten çok ihtiyacım var yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Türk.net kullanıyorum. Türk.net'i öneririm fakat müşteri hizmetleri olmadığını biliyorsunuzdur. Aynı zaman da Superonline kullanan tanıdıklarım da ve memnunlar herhangi bir sıkıntı yaşamıyorlar. Bu durum da karar size kalıyor ikisini de gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Bütçenize göre. Millenium değil Millenicom olabilir yanlış yazılmıştır veya ben bilmiyorumdur. Millenicom da iyi firma sosyal de öneriliyordu konular da okumuştum. Ek olarak ben Türk.net'te sıkıntı yaşadığım da uygulamadan çağrı açıyordum 2. günü çözülüyordu.

Bütçen yetiyorsa kesinlikle Superonline, fiber üzmez yoğunlukta ping yükselmez hız düşmez yayını da gönül rahatlığıyla yaparsın.
Netspeed öneririm. 75 Mbps indirme ve 4 Mbps yükleme 84 TL. Millenicom önermem. Eğer ki bütçem yetiyor 130 TL verebilirim diyorsan kesinlikle Superonline diyorum ben.

ya netspeed mesela ilk defa sizden duydum ayrıca vdsl'i de fiber kadar övmüşler internette adsl'e benzemez korkmayın falan diye. Öğrenci halimizle 80 tlye TürkNet varken ve o da yayın ve vs. işler için yetecekken 130 tl vermek istemiyorum. Ama fark umduğundan çok daha fazla olur TürkNet daha fazla hızı fiberle veremediğinden çok sıkıntı yaşayabilirsin derseniz Süperonline'ı zorlayacağım. Türknet'in direkt mahallede fiber altyapısı yok çünkü belli çok uzun süre vdsl devam edicem ve modem vermiyorlar modem masrafı da çıkartacaklar. O yüzden ikisi arasında kesin olarak kaldım son fikirlerinizle sizin de karar vereceğim.

Superonline TürkNetten elli kat iyidir...
Ya zaten ben yıllardır Süperonline kullanıcısıyım ve inanılmaz memnunum AKK yasası çıktıktan ve kotalar kaldırıldıktan sonra bana Tvplus paketli 24 Mgb 100 Gb AKK'li olan interneti 60 TL'den 13 TL'ye düşürerek verdiler AKK'sini de kaldırıp ve hiçbir türlü bağlantı sorunu yaşamadım fiber mahalleme döşendiği ilk yıl haricinde. Ama işte öğrenci olunca insan 50 TL 50 TL'dir diyor pişman etmeyecekse TürkNet almak istiyor ama sizlerden anladığım kadarıyla pişman eder. O zaman Süperonline'dan haber bekleyeceğim caddeye döşedikleri siteme verebilecek şekilde hazır olan fiberi ben abone olacağım diye site içinde erişime ulaştırırlarsa Süperonline alacağım aylarla belirtilen bir süre verirlerse de el mahkum Türknet aboneliği alacağım artık. Bir de bana hiç imza toplayın fiberi ancak öyle sitenize getirebiliriz gibi bir şey de demediler ben bu işler hep böyle oluyor sanıyordum ama bana sadece oturacağınız sitede fiber altyapımıza ulaşabilirsiniz sadece siteye sinyal göndermiyoruz biz onu ne zaman yapacaklarını size teknik ekibimiz üç gün içinde bildirir dedi. Ben de bekleyeceğim artık o üç günü.

@CanBomonti dostum fiber'in VDSL'den farkı ve avantajları şunlar:
  1. Günün hangi saatinde olursan ol hızında trafikten dolayı bir yavaşlama bir düşüş yaşamazsın.
  2. Online oyun oynarken ister indirme ister yükleme yap pingin hiç bir şekilde etkilenmez.
  3. VDSL'e kıyasla çok daha düşük ping ve paket kaybı(paket kaybının hiç olacağını düşünmüyorum) alırsın.
  4. VDSL gibi XX Mbps'e kadar gibi olmaz 25 diyorlarsa eve 25 gelir. Tarifeleri incelersen görürsün bunu 25 Mbps diye satarlar 25 Mbps'e kadar diye değil.
Bu üstteki maddeler senin için önemli değilse Netspeed'e başvurabilirsin.

Kablonet kullanıyorum. 76 TL ödüyorum. Altyapı varsa öneririm. Ping değerlerim her zaman bu şekilde. Akıllı sınırsız denilen bir olay var günün 19 saati boyunca hızım 100 Mbit, sadece 19.00 ve 24.00 arası hızım 25 Mbit oluyor. (KabloTV Üst Paket + Altın Sinema Paketi dahil.)

IMG_20190904_003001.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı