İnternet sağlayıcısı önerisi

UmutPerk

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, şu anda GigaFiber kullanıyorum ve aşırı memnunum ancak taşınacağız ve yeni taşınacağımız adreste GigaFiber yok. Fakat Türk Telekom fiber altyapısı, Superonline fiber altyapısı, UyduNet fiber altyapısı vs. var. TT altyapısı olduğu için GIBIRNet, SpeedNet, Netbone, Comnet vs. de 1000 Mbps'ye kadar destekliyor. TurkNet ise 100 Mbps tahmini hız veriyor. Sizce hangisini seçmeliyim? İstanbul avcılar bu arada konum bilgisi olan varsa eğer.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, şu anda GigaFiber kullanıyorum ve aşırı memnunum ancak taşınacağız ve yeni taşınacağımız adreste GigaFiber yok. Fakat Türk Telekom fiber altyapısı, Superonline fiber altyapısı, UyduNet fiber altyapısı vs. var. TT altyapısı olduğu için GIBIRNet, SpeedNet, Netbone, Comnet vs. de 1000 Mbps'ye kadar destekliyor. TurkNet ise 100 Mbps tahmini hız veriyor. Sizce hangisini seçmeliyim? İstanbul avcılar bu arada konum bilgisi olan varsa eğer.
Sanırım destekle konuşup altyapı isteyebiliyorsunuz.

Çoğu internet sağlayıcısının sitesinden altyapı sorgulayarak kaç mb alabileceğinizi görebiliyorsunuz. Turknet alabildiğiniz max mb interneti her zaman verir. Başka paketleri yok çünkü.

Sanırım destekle konuşup altyapı isteyebiliyorsunuz.

Altyapı istedim ancak talep aldılar ne zaman dönüş olur vs. hiçbir bilgi vermediler.

Çoğu internet sağlayıcısının sitesinden altyapı sorgulayarak kaç MB alabileceğinizi görebiliyorsunuz. TurkNet alabildiğiniz Max MB interneti her zaman verir. Başka paketleri yok çünkü.

Yok dediğim gibi zaten TurkNet hariç hepsi 1000 Mbps'ye kadar veriyor, ben hangisini önerirsiniz diye sordum.

Emin misin Turknet hariç hepsinin 1000mb verdiğine :D Ben de 2,5 senedir Turknet kullanıyorum max ne gösteriyorsa onu veriyorlar bana. Daha azını vermezler. Turknetten memnunum açıkçası. 1000 verirse al derim.

Emin misin TurkNet hariç hepsinin 1000 MB verdiğine :D ben de 2,5 senedir TurkNet kullanıyorum Max ne gösteriyorsa onu veriyorlar bana. Daha azını vermezler. TurkNet'ten memnunum açıkçası. 1000 verirse al derim.

Arkadaşlar anlatamadım sanırım 😅 şu anda TurkNet 1000 Mbps kullanıyorum fakat yeni taşınacağım yerde altyapı sorgulayınca 100 Mbps veriyor gösteriyor en fazla. Ama dediğim gibi diğer operatörler 1000 Mbps'ye kadar destekliyorlar. Bu operatörlerden hangisini önerirsiniz demek istedim. Hiçbiri önerilmezse TurkNet'den devam ederim.

100 yeterli olursa turknet kullan ama 1000 istiyorsan en uygun olanını al. Sağlam firmalar zaten kablonet veya süperonline fiyatlarını karşılaştır.

TurkNet'den devam etmeye karar verdim arkadaşlar gelip bağladılar. Türk Telekom fiber alryapısı kullandıkları için cihazlar ve kurulum Türk Telekom'a aitti. Henüz PC üzerinden hızını test etme fırsatım olmadı ama telefondan denediğimde bile 112 download 22 upload aldım sanırım üzmeyecek 😅

Geri
Yukarı