İnternet sağlayıcısı önerisi

Yaklaşık 2 yıldır Superonline kullanıyorum. Aldığım hızdan memnun değilim, internet sağlayıcısını değiştirmek istiyorum. Oturduğum yerde altyapı mevcut ona rağmen indirme hızım 2, 3 Mbps'yi geçmiyor, ki bunlar en iyi değerler Steam'den oyun indirirken genelde 1 Mbps civarı bir değer alıyorum. Müşteri hizmetlerini aradığımda Speedtest yaptırıyorlar ve değerlerini düzgün olduğunu söylüyorlar. TürkNet ve Kablonet'e baktım gayet mantıklı geldi müşteri yorumlarını buradan veya başka forumlardan okuduğumda memnun kaldıklarını söylediler sizce neye geçmeliyim önereceğiniz başka firma var mıdır?
(Ethernet kablosu kullanmıyorum ve görünüşe göre kullanamayacağım masaüstü bilgisayardan adaptör ile bağlanıyorum 300 Mbps'ye kadar destekliyor ondan dolayı olduğunu düşünmüyorum.)

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Speedtest'ten aldığım sonuçlar SS'de ama gerçekte bu huzların yanına yaklaşamıyorum acaba sadece bende mi böyle?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    6,3 KB · Görüntüleme: 90
Son düzenleyen: Moderatör:
TürkNet, Netspeed, Millenicom gibi firmalara geçmenizi öneririm çünkü Telekom ve Süperonline lider firmalardır. Verdikleri hıza göre fiyatları yüksek kalır. Şahsen 1 yıldır TürkNet kullanıyorum ve memnunum. Geçiş yaparken müşteri hizmetlerine hattımı VDSL olarak bağlatmak istiyorum deyin (eğer destekliyorsa) böylelikle 16 Mbps üstü hız alabilirsiniz.

Ek: Aldığınız hız modeminizle ilgili değildir, aldığınız pakete ve altyapınızın durumuna bakmanız gerek. 16 Mbps paket almışsanız o hızın üstüne çıkamazsınız. Kablolu bağlantı kullanın çünkü kablosuz bağlantılarda hız düşmesi ve ping daha çok olur.

Edindiğim bilgiye ve tecrübeye dayanarak konuşuyorum. 50 mbpslik paket alsan bile indirme hızın 5 mbps 100'lük paket aldığında 11.5 mbps ile indiriyorsun.Benim tavsiyem önce süperonline ile konuş 100 lük veya 50 mbpslik pakete geçişini iste. Eğer Yine memnun kalmazsan kablonet'i düşünebilirsin.

Eger stabil bir 5 GHz kablosuz baglantin yoksa kablosuz baglantiya hic güvenme. Cakismalardan cok kolay etkilenen bir baglanti tipi kablosuz. Ethernet ile vaat edilen degerleri almiyorsan o zaman memnun olmamani anlarim. Adaptör 300 Mbps'e kadar aktarim hizi vaat ediyordur ancak bu genelde teoride olur.

Sanirim 16 Mbit paketindesin, altyapin destekliyorsa kablo ile (fiber) ya da VDSL ile daha yüksek paketlere gecebilirsin. Ben Türknet ile 35 Mbit VDSL paketiyle basladim, Türk Telekom üzerinden hat ile calisiyor. Gecen ay 100 Mbit paketine yükselttim ve 82 Mbit download, 8 Mbit upload aliyorum, memnunum.

Servis saglayicilari ve performanslari bulundugun bölgeye göre degisir, kullanici yorumlari da buna göre degisir tabi ki. Türknet'ten cok ceken de var, benim gibi severek kullanip tavsiye eden de.

Merhaba,

Ben yaklaşık 5 aydır TürkNet kullanıyorum şu ana kadar bir sıkıntı yaşadığımı söyleyemem, gayet memnunum. Altyapı yeterli olmadığı halde 35 MB Download 3 MB Upload hızlarını 75, 99 TL gibi bir fiyatla alıyorum. Sorsan yeterli mi?
Değil tabii ki ama yine de idare ediyoruz. D-Smart'ın internetinden sonra bu çok iyi.
Eger stabil bir 5 GHz kablosuz baglantin yoksa kablosuz baglantiya hic güvenme. Cakismalardan cok kolay etkilenen bir baglanti tipi kablosuz. Ethernet ile vaat edilen degerleri almiyorsan o zaman memnun olmamani anlarim. Adaptör 300 Mbps'e kadar aktarim hizi vaat ediyordur ancak bu genelde teoride olur.

Sanirim 16 Mbit paketindesin, altyapin destekliyorsa kablo ile (fiber) ya da VDSL ile daha yüksek paketlere gecebilirsin. Ben TürkNet ile 35 Mbit VDSL paketiyle basladim, Türk Telekom üzerinden hat ile calisiyor. Gecen ay 100 Mbit paketine yükselttim ve 82 Mbit download, 8 Mbit upload aliyorum, memnunum.

Servis saglayicilari ve performanslari bulundugun bölgeye göre degisir, kullanici yorumlari da buna göre degisir tabii ki. TürkNet'ten cok ceken de var, benim gibi severek kullanip tavsiye eden de.

100 MB indirme paketine yükseltmek için normal fiyata ek olarak ne kadar ödeme yapıyorsunuz?
Yaklaşık 2 yıldır Superonline kullanıyorum. Aldığım hızdan memnun değilim, internet sağlayıcısını değiştirmek istiyorum. Oturduğum yerde altyapı mevcut ona rağmen indirme hızım 2, 3 Mbps'yi geçmiyor, ki bunlar en iyi değerler Steam'den oyun indirirken genelde 1 Mbps civarı bir değer alıyorum. Müşteri hizmetlerini aradığımda Speedtest yaptırıyorlar ve değerlerini düzgün olduğunu söylüyorlar. TürkNet ve Kablonet'e baktım gayet mantıklı geldi müşteri yorumlarını buradan veya başka forumlardan okuduğumda memnun kaldıklarını söylediler sizce neye geçmeliyim önereceğiniz başka firma var mıdır?
(Ethernet kablosu kullanmıyorum ve görünüşe göre kullanamayacağım masaüstü bilgisayardan adaptör ile bağlanıyorum 300 Mbps'ye kadar destekliyor ondan dolayı olduğunu düşünmüyorum.)

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Speedtest'ten aldığım sonuçlar SS'de ama gerçekte bu huzların yanına yaklaşamıyorum acaba sadece bende mi böyle?

TürkNet veya Türksat Kablonet arasında seçim yapın derim.

100 MB indirme paketine yükseltmek için normal fiyata ek olarak ne kadar ödeme yapıyorsunuz?
Merhaba, Haziran 2019'da TTNET'ten Türknet'e gectigimizde 65,99 TL idi. Daha sonra yil sonuna dogru güncellenerek 75,99 oldu. 10 TL farkla 100 Mbit pakete gecisi görünce online islem merkezinde, modemde de ulasilabilir hiz sekmesinde 112000'lerde kbps görünce gecis yaptim. Yani su an aylik 85,99 TL, 32 Mbit'ten 82 Mbit'e cikti. Ben de oldukca memnunum.

Sanirim 16 Mbit paketindesin, altyapin destekliyorsa kablo ile (fiber) ya da VDSL ile daha yüksek paketlere gecebilirsin. Ben TürkNet ile 35 Mbit VDSL paketiyle basladim, Türk Telekom üzerinden hat ile calisiyor. Gecen ay 100 Mbit paketine yükselttim ve 82 Mbit download, 8 Mbit upload aliyorum, memnunum.

Servis saglayicilari ve performanslari bulundugun bölgeye göre degisir, kullanici yorumlari da buna göre degisir tabii ki. TürkNet'ten cok ceken de var, benim gibi severek kullanip tavsiye eden de.

Merhaba şu an için ethernet şansım yok gibi gözüküyor kablosuz bağlantının güvenilir olmadığının farkındayım ama yapacak bir şey yok TürkNet tercih edeceğim gibi duruyor bulunduğum yerin Max hız kapasitesi 75 ile 85 arası gösteriliyor sizce hangi paketi tercih etmeliyim 75 TL'lik paket işimi görür mü sizce 100 Mbps'ye kadar internet diyor sizce Max değeri alabilir miyim bir de VDSL bağlatmak için ne yapmam gerekiyor

Merhaba şu an için ethernet şansım yok gibi gözüküyor kablosuz bağlantının güvenilir olmadığının farkındayım ama yapacak bir şey yok TürkNet tercih edeceğim gibi duruyor bulunduğum yerin Max hız kapasitesi 75 ile 85 arası gösteriliyor sizce hangi paketi tercih etmeliyim 75 TL'lik paket işimi görür mü sizce 100 Mbps'ye kadar internet diyor sizce Max değeri alabilir miyim bir de VDSL bağlatmak için ne yapmam gerekiyor
Türknet'i arayip daha kesin bilgi alabilirsin bulundugun bölgede kac Mbit hiz alabileceginle ilgili. Ilk olarak 35 Mbit alip, 1 ay deneyip, sonrasinda online islemlerden de 100 Mbit'e yükseltebilirsin istersen. Bulundugun hat VDSL destekleyip desteklemedigini yine satis temsilcisi ögrenecektir varsayiyorum.

Türknet'i arayip daha kesin bilgi alabilirsin bulundugun bölgede kac Mbit hiz alabileceginle ilgili. Ilk olarak 35 Mbit alip, 1 ay deneyip, sonrasinda online islemlerden de 100 Mbit'e yükseltebilirsin istersen. Bulundugun hat VDSL destekleyip desteklemedigini yine satis temsilcisi ögrenecektir varsayiyorum.
teşekkür ederim bugün büyük ihtimal bağlattırcam türknet sitesine girdiğimde sadece 100 mbps ye kadar olan 75 tl lik paket var firmanın tek paketi bu sanırım onu deneyeceğim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı