İnternet servis sağlayıcı anketi

Hangi internet sağlayıcı tercih edilmeli?

• Superonline

Oy: 20 26,3%
  • Vodafone fiber

Oy: 1 1,3%
  • Türknet

Oy: 30 39,5%
  • Kablonet

Oy: 9 11,8%
  • Türk telekom

Oy: 13 17,1%
  • Millenicom

Oy: 3 3,9%

• Oy verenlerin toplamı
    76
NetSpeed firmasına 1 ay sonra geçiş yapacağım TürkNet ile kıyaslandığında müşteri hizmetleri var o beni tatmin ediyor.
Paket loss ve ping sorunu giderildi demişlerdi.
Kullanan varsa detayda yazarsa iyi olur aslında.

Bence benim için Türksat müşteri hizmetleri direk açıyorlar telefonu sorun olunca çözüyolar öneririm.

Her firma her yerde aynı değil maalesef. Ben Türk Telekom'dan çok memnunum fakat yan sokağımdaki memnun değil. Umarım bir gün internet kullanımı herkes için adil bir seviyeye ulaşır ve haksızlık olmaz.

Hız, problem yaşandığında yapılan destekler ve sıkıntı çıkarmaması önemli.

Bu anketi kendi tercihin için açtıysan mantıklı değil.
Her markanın adı nasıl farklıysa her bölgede de hizmeti maalesef farklı. İstanbul'un X semtindeki kişi çok memnunken İstanbul'un Z semtindeki kişi hiç memnun değil. Bölgende bu markaları tercih eden illaki komşular vardır. Hepsine hizmet kalitesi hakkında sorular sor. En iyi bu şekilde kendine düzgün bir sağlayıcı bulabilirsin. Altyapın hangi firmaya aitse en iyi hizmeti ondan alacağını unutma. Altyapı sahibi firma diğer firmalara bant genişliği kiralıyor ve kiraladığı firmanın ondan daha iyi hizmet verme ihtimali neredeyse yok. Belki daha uyguna belki daha pahalıya fark etmez ama altyapı sahibi firma dışında hiçbir firma ile en iyi hizmeti almanız söz konusu değil. Bu sebepten ötürü önceliğin altyapı sahibi firma ile fiyat ve hat değerleri hakkında bilgi alışverişi yapman gerek. Sonrasında komşularına semtteki tanıdıklarına aldıkları hizmetler hakkında danışırsın.

Son düzenleme:
Altyapın iyiyse Superonline, ben çok memnun kalmıştım.

10 yıldır kullanıyorum Superonline ama altyapı nasıldır bilemiyorum eskiden iyiydi ama bu aralar sıkıntılı internet. Bir de apartmanda jeneratör olmasına rağmen elektrik gittiğinde evde ki tüm cihazlar modemde dahil çalışmasına rağmen internete girilemiyor. İnterneti, şehir elektriği geldiğinde kullanmaya başlayabiliyoruz. Bunun nedeni ve çözümü ne olabilir? Firmayı arıyorum öyle olmaz diyorlar sadece net bir bilgi veremiyorlar.
Her firma her yerde aynı değil maalesef. Ben Türk Telekom'dan çok memnunum fakat yan sokağımdaki memnun değil. Umarım bir gün internet kullanımı herkes için adil bir seviyeye ulaşır ve haksızlık olmaz.

Bu anketi kendi tercihin için açtıysan mantıklı değil.
Her markanın adı nasıl farklıysa her bölgede de hizmeti maalesef farklı. İstanbul'un X semtindeki kişi çok memnunken İstanbul'un Z semtindeki kişi hiç memnun değil. Bölgende bu markaları tercih eden illaki komşular vardır. Hepsine hizmet kalitesi hakkında sorular sor. En iyi bu şekilde kendine düzgün bir sağlayıcı bulabilirsin. Altyapın hangi firmaya aitse en iyi hizmeti ondan alacağını unutma. Altyapı sahibi firma diğer firmalara bant genişliği kiralıyor ve kiraladığı firmanın ondan daha iyi hizmet verme ihtimali neredeyse yok. Belki daha uyguna belki daha pahalıya fark etmez ama altyapı sahibi firma dışında hiçbir firma ile en iyi hizmeti almanız söz konusu değil. Bu sebepten ötürü önceliğin altyapı sahibi firma ile fiyat ve hat değerleri hakkında bilgi alışverişi yapman gerek. Sonrasında komşularına semtteki tanıdıklarına aldıkları hizmetler hakkında danışırsın.
Bulunduğum semtte hangi firmanın altyapısı olduğunu nerden öğrenebilirim

Son düzenleme:
NetSpeed firmasına 1 ay sonra geçiş yapacağım TürkNet ile kıyaslandığında müşteri hizmetleri var o beni tatmin ediyor.
Paket loss ve ping sorunu giderildi demişlerdi.
Kullanan varsa detayda yazarsa iyi olur aslında.
Netspeed yaklaşık 1,5 yıldır kullanıyorum. Eski oturduğum yerde ilk başta ADSL vardı ve birkaç kez sorun yaşadım ancak anında çözüme kavuşturdular gece 23.00'da bile cevap vermişlerdi. Daha sonra başka yere taşındım fibere geçtim ve şuana kadar hiçbir problem olmadı. TürkNet'in müşteri hizmetleri olmaması bir eksi ancak firma olarak da yeni gelecek müşterilerle bile ilgilenmiyorlar. O yüzden Netspeed'i kendi tecrübelerim öneririm, en azından bir kez denenmeyi hakediyor.

NetSpeed yaklaşık 1,5 yıldır kullanıyorum. Eski oturduğum yerde ilk başta ADSL vardı ve birkaç kez sorun yaşadım ancak anında çözüme kavuşturdular gece 23.00'da bile cevap vermişlerdi. Daha sonra başka yere taşındım fibere geçtim ve şuana kadar hiçbir problem olmadı. TurkNet'in müşteri hizmetleri olmaması bir eksi ancak firma olarak da yeni gelecek müşterilerle bile ilgilenmiyorlar. O yüzden NetSpeed'i kendi tecrübelerim öneririm, en azından bir kez denenmeyi hak ediyor.

Verdikleri modem 5 GHz frekansı da destekliyor mu?

Geri
Yukarı