İnternet Servis Sağlayıcı önerisi

Maysterouses

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Şu anda Superonline 12Mbps ADSL tarife kullanmaktayım, kenar mahallede oturduğum için Fiber zaten bulunmamakta. Kullanmış olduğum tarifeden memnun değilim, oyun oynarken bir başkası video/film izlerken bile oynadığım oyunlarda ping oluşuyor, 3-4 kişi kullanımında zaten 2000 civarları ping görüyorum oyunlarda. Kullandığım internet Superonline olsada port/altyapı Türk Telekom'a ait bu bilgiyi de aktarayım.
Soruma gelecek olursam;
Superonline VDSL 24Mbps kadar ilk 6 ay 110, sonraki 6 ay ise 120 tl olarak bir teklif sundu, 35Mb 130,140 ve maksimum 50Mbps desteklediği söylendi.

TürkNet, SpeedNet, GıbırNet gibi operatörlerinden sayfaları ise maksimum 60Mbps hız, 99TL civarlarında fiyatlar çıkartıyorlar.
Santral Mesafesi Tahmini:265 olarak belirtiliyor.
Gönlümde TürkNet yatıyor denemek istiyorum ama çağrı merkezi olmaması ve kendi altyapısı olmadığı yerlerde sıkıntı çıkarttığı söyleniyor.
(Bunu söylememin nedeni marka kötülemek değil, kenar bir mahallede yaşadığım için Superonline en stabili iken onun bile son zamanlarda sıkıntı çıkartması.)

Lütfen bana yardımcı olun, antik çağ interneti kullanmak zorundayım ve bunu da en azından sıkıntısız stabil kullanabilmek istiyorum.
Şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleme:
TürkNet, SpeedNet, GıbırNet gibi operatörlerinden sayfaları ise maksimum 60Mb hız, 99TL civarlarında fiyatlar çıkartıyorlar.
Santral Mesafesi Tahmini:265 olarak belirtiliyor.
Gönlümde TürkNet yatıyor denemek istiyorum ama çağrı merkezi olmaması ve kendi altyapısı olmadığı yerlerde sıkıntı çıkarttığı söyleniyor.
(Bunu söylememin nedeni marka kötülemek değil, kenar bir mahallede yaşadığım için Superonline en stabili iken onun bile son zamanlarda sıkıntı çıkartması.)
Türknet kullanıyorum. Online işlemlerde çok hızlı geri dönüş sağlıyorlar. Taahütsüz olması bir +. Deneyebilirsin eğer beğenmezsen direk iptal edersin.

Merhabalar,

Şu anda Superonline 12MB ADSL tarife kullanmaktayım, kenar mahallede oturduğum için Fiber zaten bulunmamakta. Kullanmış olduğum tarifeden memnun değilim, oyun oynarken bir başkası video/film izlerken bile oynadığım oyunlarda ping oluşuyor, 3-4 kişi kullanımında zaten 2000 civarları ping görüyorum oyunlarda. Kullandığım internet Superonline olsa da port/altyapı Türk Telekom'a ait bu bilgiyi de aktarayım.
Soruma gelecek olursam;
Superonline VDSL 24MB kadar ilk 6 ay 110, sonraki 6 ay ise 120 TL olarak bir teklif sundu, 35MB 130,140 ve maksimum 50 MB desteklediği söylendi.

TurkNet, SpeedNet, GIBIRNet gibi operatörlerinden sayfaları ise maksimum 60 MB hız, 99TL civarlarında fiyatlar çıkartıyorlar.
Santral Mesafesi Tahmini: 265 olarak belirtiliyor.
Gönlümde TurkNet yatıyor denemek istiyorum ama çağrı merkezi olmaması ve kendi altyapısı olmadığı yerlerde sıkıntı çıkarttığı söyleniyor.

Lütfen bana yardımcı olun, antik çağ interneti kullanmak zorundayım ve bunu da en azından sıkıntısız stabil kullanabilmek istiyorum.
Şimdiden çok teşekkürler.

Altyapı Türk Telekom'un ise Türk Telekom'dan başka bir marka kullanmanızın mantığı yok.
Türk Telekom altyapısı ile hiçbir marka Türk Telekom'dan daha iyi bir hizmet veremez. Diğer markalar Türk Telekom'dan bant genişliği kiralıyorlar. Bant genişliği kullanıcı sayısı fazlalaştığı zaman yetersiz kalıyor ve hizmet kalitesi düşüyor. Markaların Türk Telekom'dan daha iyi hizmet verememesinin sebebi budur.
TurkNet'in Türk Telekom sunucularında kendi sunucularını barındırdığı YAPA hizmeti var. Eğer bölge santralinde bu hizmet varsa TurkNet'e geç.

Kesilince hızlı bir şekilde yardımcı olamıyorlarmış, doğru mu?
Altyapı değişimi oldu geçen ay VDSL hatta geçtiğimizde yaklaşık 2-3 gün internetimiz olmamıştı. Gecenin 2si 3ü farketmeksizin 10-15 dakika içerisinde geri dönüş yaparak durum bildirimi yapıyorlardı.

Tabii bu yoğunluğa göre değişebilir ama olabilicek en kısa zamanda dönüş yapıyorlar. En azından benim tecrübem bu yönde.

Hangi şehirdesiniz? Ayrıca MB ve Mbps farklı kavramlar.
Yanlış yazmışım, Mbps olacak. Eskişehir.
Altyapı Türk Telekom'un ise Türk Telekom'dan başka bir marka kullanmanızın mantığı yok.
Türk Telekom altyapısı ile hiçbir marka Türk Telekom'dan daha iyi bir hizmet veremez. Diğer markalar Türk Telekom'dan bant genişliği kiralıyorlar. Bant genişliği kullanıcı sayısı fazlalaştığı zaman yetersiz kalıyor ve hizmet kalitesi düşüyor. Markaların Türk Telekom'dan daha iyi hizmet verememesinin sebebi budur.
TurkNet'in Türk Telekom sunucularında kendi sunucularını barındırdığı YAPA hizmeti var. Eğer bölge santralinde bu hizmet varsa TurkNet'e geç.

Bu attığınızda alttakileri okuduğumda benim şehrimdeki ve benim kullandığım santralin ismi de mevcut. Denemekten zarar gelmez ama vakit kaybı yaşamakta istemiyorum işlerim ve derslerim var sadece ben de kullanmıyorum. Kurum ya da cayma gibi işlemler de uğraştırmasını da çok istemiyorum, bu konuda yorum ve bilginiz var mı?
Bunun haricinde dediğiniz doğru ama TTNet daha pahalı tarifeler sunuyor verdiği tekliflere göre.

Alt yapın 50 mbit ve üzeri ise TurkNet'e GQE68KB12TGI arkadaş getir kodu ile üye olup dene, 1 ay bedava kodu ile kullan , memnun kalırsın.

Geri
Yukarı