İnternet servis sağlayıcı önerisi

brtow1

Yoctopat
Daha fazla  
Türk Telekom'daki ev interneti aboneliğim taahhüdüm bittiği için sonlandı. Aldığım hizmetten genel olarak memnundum, yalnızca bir kez kopma yaşadım ama 2.4GHz kanalında yaşadığım yaklaşık 10Mbps'lik hız düşüşü, ping sorunları (bunlar altyapıdan veya modemden kaynaklanıyor olabilir) ve fiyat artışından ötürü farklı bir ISS tercih etmeyi düşünüyorum. Alabileceğim maksimum hız 67Mbps. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Hemen hemen piyasadaki tüm sağlayıcıları kullandım şu an kendi evimde Türk Telekom, ailemin evinde Kablonet kullanıyoruz. Fiber ise sağlayıcı çok önemli değil hepsi hemen hemen aynı çalışıyor fakat teknik sorunlarda en iyi Türk Telekom ilgilendiğini düşünüyorum o yüzden VDSL port ile bağlantılarda da ben olsam Türk Telekom kullanırdım.

2.4GHz yayın ile hangi sağlayıcıya geçersen geç, kayıp yaşamaya devam edeceksin. Türk Telekom dışında, TurkNet tercih edebilirsin taahhüt yok veya Superonline olabilir. Ama şunu söyleyeyim, ben farklı sağlayıcıya geçtim ve birkaç kablo, port problemi yüzünden 3 ay internetsiz kaldım. Evdekilerin internet olmadığından telefondaki internete yüklenmeleri ve aşımlar 1 yıllık sabit internet faturası maliyetlerine ulaştı. Sonrasında pişman bir şekilde TT'ye döndüm, başvurumu aldıktan 4 saat sonra interneti bağlayıp aktif ettiler. Piyasa şartlarına göre 100-150 TL fazla ödediğimi biliyorum ancak, bir problem durumunda vb. altyapı sahipleri oldukları için kendi işlerine çok daha hızlı bakıyorlar bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
2.4GHz yayın ile hangi sağlayıcıya geçersen geç, kayıp yaşamaya devam edeceksin. Türk Telekom dışında, TurkNet tercih edebilirsin taahhüt yok veya Superonline olabilir. Ama şunu söyleyeyim, ben farklı sağlayıcıya geçtim ve birkaç kablo, port problemi yüzünden 3 ay internetsiz kaldım. Evdekilerin internet olmadığından telefondaki internete yüklenmeleri ve aşımlar 1 yıllık sabit internet faturası maliyetlerine ulaştı. Sonrasında pişman bir şekilde TT'ye döndüm, başvurumu aldıktan 4 saat sonra interneti bağlayıp aktif ettiler. Piyasa şartlarına göre 100-150 TL fazla ödediğimi biliyorum ancak, bir problem durumunda vb. altyapı sahipleri oldukları için kendi işlerine çok daha hızlı bakıyorlar bence.
Bir kez TürkNet kullanmaya karar vermiştim, kurulum için yerel bir elektrikçi göndermişlerdi ve halihazırda bakır kablo çekili olmasına rağmen kablo çekilmeli demişti. Sonrasında da iptal ettim. Superonline ile deneyiminiz var mı?

Superonline altyapısı yoksa gerek yok şu anda aktif olarak internet kullanmıyorsunuz değil mi TurkNet ya da Netspeed deneyebilirsiniz ama TurkNet daha iyi bana göre.

Superonline altyapısı yoksa gerek yok şu anda aktif olarak internet kullanmıyorsunuz değil mi TurkNet ya da Netspeed deneyebilirsiniz ama TurkNet daha iyi bana göre.
Dediğim gibi Türk Telekom direkt olarak bağlantı yapıyorken TürkNet tekrar kablo çekilmesi gerektiğini söyledi o yüzden sıcak bakmıyorum. Netspeed'i değerlendirebilirim.

Netspedde bende geçmiştim çok sorun yaşadım TurkNet'e tekrar geçmeyi deneyebilirsin nerede yaşıyorsun konuma göre değişebiliyor.

TurkNet bağlantı için Türk Telekom ekiplerini yölendiriyorlar. Ayrıca kurulum için ekip gelmesine gerek yok iptal ettirmeyin geçiş talebi oluşturun.

Bir kez TurkNet kullanmaya karar vermiştim, kurulum için yerel bir elektrikçi göndermişlerdi ve halihazırda bakır kablo çekili olmasına rağmen kablo çekilmeli demişti. Sonrasında da iptal ettim. Superonline ile deneyiminiz var mı?

Birebir yok Superonline tecrubem. Ama kullanan arkadaşlarım ve komşum var, memnunlar. Bir de firma söz geçirebilirliği de yüksek sonuçta. Alternatif başvuru yapsam Superonline olurdu tercihim. Diğer firmalarla çok çalışacağımı düşünmüyorum. Bunu söylerken baz aldığım şey şu eleştirilebilirim bu konuda, ben haftanın 6 günü çalışıyorum ve haftanın 1 günü evde oluyorum. Ve o gün internetimin kesilmesi, teknik olarak yaşanacak bir problem beni çıldırtacağı için iki kuruş fazla olsun, altyapı kimin elindeyse kim daha hızlı bu durumlarda müdahale edebiliyorsa o olsun kafasındayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
TurkNet bağlantı için Türk Telekom ekiplerini yölendiriyorlar. Ayrıca kurulum için ekip gelmesine gerek yok iptal ettirmeyin geçiş talebi oluşturun.
Şu anda işlemekte olan prosedür nasıldır, bilmiyorum. İki yıl önce kullanmak istediğimde yaşadığım olay o yönde oldu. Risk alıp zaman kaybetmek istemem.
Netspedde bende geçmiştim çok sorun yaşadım TurkNet'e tekrar geçmeyi deneyebilirsin nerede yaşıyorsun konuma göre değişebiliyor.
Tokat'ta yaşıyorum.

Geri
Yukarı