VDSL için internet servis sağlayıcı önerisi

whitas

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-Ryzen 5 3600

-XFX RX 6600 Ekran kartı

-Gigabyte B450M S2H V2 Anakart

-2x Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 3000Mhz Ram

-PNY CS900 240GB SSD

-1TB SSD

-Corsair Carbide Spec Delta RGB 550W 80+ Kasa ve PSU
Merhaba, şu an ismi yasaklı olan interneti kullanıyorum ve kesintilerden dolayı memnun değilim.
Altyapım VDSL ve 79Mbps download destekliyor. FTTB sistem yazıyor.
İnternetim çok sık gidip geliyor, oyunlarda çok fazla paket loss yaşıyorum %20'lere bile geliyor ve bu değer çok fazla.
Fatura da bir anda 120TL'den 240 TL olduğu için internetimi değiştirme kararı aldım fakat geçecek güzel bir internet bulamıyorum.
Bu firma TTNET altyapısı kullandığı için TurkNet 600TL kurulum ücreti istiyor ve aylık 300TL fatura ücreti var. Kurulum ücreti olmasa düşünebilirdim fakat kurulumla biraz fazla geldi. TTNET Superonline ve Vodafone da çok abartı fiyatlardan internet verdiği için geçiş yapmak istemiyorum. Uygun fiyatlı geçebileceğim internet hangileri? Millenicom, Comnet, Netspeed arasından hangisi veya bunlara alternatif güzel bir sağlayıcı var mı?

İsmi yasaklı ne demek? FTTB, VDSL farklı şeyler. Evinizde FTTB varsa hangi firmada var? Superonline mı yoksa Telekom mu? Ben şu an evimde iki internet kullanıyorum. Biri FTTB üzerinden Superonline Fiber diğeri ise Telekom VDSL üzerinden Nespeed. Netspeed VDSL olmasına rağmen oyunlarda ping konusunda Superonline'a fark atıyor bu yüzden download yaparken Superonline, oyun oynarken ise Netspeed takıyorum. Netspeed'den memnunum ve öneririm.

Bende aynı firmayı kullanıyordum. Taşındığım için yeni adrese nakil istedim kurulum ücreti istediler. Sonra araştırdım TurkNet ve diğer Türk Telekom altyapısını kullanan tüm firmalar bu ücreti (VDSL için geçerli) istiyor. Nakil etmek istesen de istiyor sıfırdan başvursanda istiyor. Kurulum ücreti saçma geldi. Bende Super Online başvurdum kurulum ücreti olmadan gelip kurdular. Aynı parayı ödüyorum (240₺-50Mbps) üstelik Sürpriz zam yok.

Siz geçiş yapacaksınız ne kurulum ücreti hocam? Geçişlerde kurulum ücreti olmuyor ki.

Aralarında kesinlikle almayın diyebileceğim Comnet var. En ufak sıkıntıda hesap kapatıyorlar direkt. Netspeed bakın.

Siz geçiş yapacaksınız ne kurulum ücreti hocam? Geçişlerde kurulum ücreti olmuyor ki.

Aralarında kesinlikle almayın diyebileceğim Comnet var. En ufak sıkıntıda hesap kapatıyorlar direkt. Netspeed bakın.
Kullandığım internetin altyapısı ile türknet aynı değilmiş galiba aradım geçiş yapamıyorsunuz dediler. İptal ettirip kurulum yaptırmam gerekiyormuş geçiş olmuyormuş türknete

Yeni konular

Geri
Yukarı