İnternet Servis Sağlayıcı ve Modem Önerisi

İlginize teşekkür ederim arkadaşlar. TV+ kotadan kullanma durumunu hiç düşünmemiştim. 2018'de taahhüt yaptığımda hızımı 25 mbit olacak şekilde düşüreceklerdi yada 120 liraya 50 mbit hız verebileceklerini söylediler. Ben de bunları başka bir servis sağlayıcıya geçmekle tehdit ettim. 100gb kotayla 50 mbit fiber Tv+ 80 liraya bağladık. Geçmiş faturalara baktığımda 1 yıl sonrasında kota dolmaya başlamış. Bu durumla ilgili müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmede bilgi vermediler. Onlarda anlamamış. Dediğiniz gibi TV+ 1 yıl beleş verdiler 2. yıl kotadan intikam alıyor olabilirler.
Vodafone veya Türk Telekom kullansam nasıl olur? Kablonet altyapısı yok. Modemi de kendim alsam ne dersiniz? Vodafone TV kutusu var mı?
Türk Telekom kullanamazsınız Superonline Fiber altyapısında. Vodafone kullanbilirsiniz fakat bildiğim kadarıyla TV hizmeti vermiyorlar.

Aslında TV hizmetini direkt sağlayıcıdan almanıza gerek yok. Apple TV ya da iyi bir Android TV Box alıp TV+'a aylık üye olup herhangi bir sağlayıcıdan aldığınız internetle kullanabilirsiniz. Ben o şekilde yapıyorum şu anda.

Arkadaşlar evimde 50 Mbit hızında 100GB kotada Superonline ve Superonline'ın verdiği modem, gpon terminal(fiber kablo evin içine kadar geliyor) ve Turkcell TV kullanıyorum. Oyun oynarken ve özellikle gece bağlantım bazen kopuyor. Ayrıca Haziran 2019'dan bu yana internet kullanımım kotasını dolduruyor ve ek paket almak durumunda kalıyorum. 80TL'lik fatura 130 TL oldu. Yıllık izinde olduğum ayda bile böyle oldu. (İzinde evde değildim ve modem arayüzünden başka bağlantıların olmadığını takip ediyorum) Açıkçası bu durumdan biraz sıkıldım. Bir akıl fikir verin. Servis sağlayıcı mı değiştireyim? Modemimi kendim mi alayım? TV de önemli. Bu hususları göz önünde bulundurarak ne önerirsiniz?

En iyisi bence Turknet, taahhüt yok, akn yok, kopma yok, Hızı da fişek gibi. Ayda 75 lira veriyorum kafam rahat. Linki bırakıyorum, bi bak istersen

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı