İnternet servis sağlayıcısı önerisi

Modem arayüzünden hat değerlerini paylaşır mısın orada kaç gözüküyor alabileceğin hızlar görelim.
Modem arayüzünde xDSL istatistikleri diye geçiyor çoğunda.

Örnek fotoğraf ekledim bu kısımı bulabilir misiniz?

Bundan mı bahsediyordun.

Dosya Ekleri

• resim_2023-01-16_183714207.png
    resim_2023-01-16_183714207.png
    27,8 KB · Görüntüleme: 13
Evet bundan bahsetmiştim hat değerleri iyi 86 megabite kadar destekliyor ama tamamını kullanırsanız sorun olabilir 60 70 megabitte sorunsuz kullanabilirsiniz gibi. Zaten ISS hat değerlerinize göre hızınızı ayarlar.

Tam olarak anlamadım, bende 25 Mbps var, 60 70 Mbps için yeni tarife almamız lazım, Türk Telekom'dan al diyorsanız Türk Telekom 50 Mbps 250 TL diyor bize. Biraz daha açıklama yapıp tavsiye verirseniz sevinirim sizi de yordum teşekkürler.

Tam olarak anlamadım, bende 25 Mbps var, 60 70 Mbps için yeni tarife almamız lazım, Türk Telekom'dan al diyorsanız Türk Telekom 50 Mbps 250 TL diyor bize. Biraz daha açıklama yapıp tavsiye verirseniz sevinirim sizi de yordum teşekkürler.

Siz hangi firmaya geçiş yapmak istiyorsanız geçebilirsiniz.

Türk Telekom'da 35 50 75 100 diye paketler gidiyor ama bu paketler firmalara göre değişiyor birinde olan diğerinde olmayabiliyor.
TurkNet'te Telekom altyapısıyla hattın ne kadar destekliyorsa 100 megabite kadar kullanabiliyorsun.
Netspeed de 35 ile 100 megabit paketi var sen 100 megabit paketi alırsın onlar senin hattına göre ayarlayıp hızınızı 70 megabite düşürürler.
Comnet'te aynı Netspeed gibi 35 ile 100 megabit paketleri var siz yine 100 megabit paketi alırsınız hattınıza göre ayarlayıp hızınızı 70 megabite düşürürler.

Benim önerim bu 3 firmadan biri olur siz araştırabilirsiniz hangisi hoşunuza giderse bakarsınız. Fazla sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum çoğu vadettikleri hızları ve ping değerlerini verirler.

Bu arada 70 megabit dediğim benim tahmini olarak söylediğim hız. Siz hangi firmadan internet almayı düşünüyorsanız onlar size daha net rakamlar söyler.

Siz hangi firmaya geçiş yapmak istiyorsanız geçebilirsiniz.

Türk Telekom'da 35 50 75 100 diye paketler gidiyor ama bu paketler firmalara göre değişiyor birinde olan diğerinde olmayabiliyor.
TurkNet'te Telekom altyapısıyla hattın ne kadar destekliyorsa 100 megabite kadar kullanabiliyorsun.
Netspeed de 35 ile 100 megabit paketi var sen 100 megabit paketi alırsın onlar senin hattına göre ayarlayıp hızınızı 70 megabite düşürürler.
Comnet'te aynı Netspeed gibi 35 ile 100 megabit paketleri var siz yine 100 megabit paketi alırsınız hattınıza göre ayarlayıp hızınızı 70 megabite düşürürler.

Benim önerim bu 3 firmadan biri olur siz araştırabilirsiniz hangisi hoşunuza giderse bakarsınız. Fazla sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum vadettikleri hızları ve ping değerlerini verirler.

Bu arada 70 megabit dediğim benim tahmini olarak söylediğim hız. Siz hangi firmadan internet almayı düşünüyorsanız onlar size daha net rakamlar söyler.

Teşekkürler.

Geri
Yukarı