İnternet sitelerinde gereksiz paranoyaklık

Hocam aslında korktuğum şey verilerimin çalınması değil verilerim umurumda bile değil. Mining amaçlı bir virüs PC'yi sömürürse parama yazık olacak ona üzlüyorum. Dediğiniz gibi ben önemli biri değilim ama virüsleri de her zaman önemli kişiler yemiyor ki.

Bilgisayarına mining virüsü girse iliklerinde hissedersin emin ol. İnternette rastgele dolaşmakla mining virüsü girse ben 50 kere bulaştırırdım.

Adblock ve Windows Defender kullanıyorum. Anti-virüs kullanmıyorum ve PC ağzına kadar korsan oyun dolu. Sen düşün artık. Yalnızca bilmediğin yazılımları, dosyaları kurma. Bir linke tıkladın rastgele dosya indiyse bile panik yapma direkt sil gitsin. Windows'un güncel ve aktif olsun yeterli.

Kaspersky kur, bilmediğin hiçbir şeye tıklama, o siteye girme vb. demeyeceğim çünkü bunlar da borderline paranoyaya giriyor. Zamanla öğrendikçe tecrübe kazandıkça daha iyi anlayacaksın. Sen @massaka23455 dediği gibi önemli dosyalarını depolayacağın bir USB ya da bilgisayarına ikinci bir depolama çek. Bir sıkıntı olursa C diskine direkt formatı basarsın kafan rahat olur.

Bilgisayarına mining virüsü girse iliklerinde hissedersin emin ol. İnternette rastgele dolaşmakla mining virüsü girse ben 50 kere bulaştırırdım.

AdBlock ve Windows Defender kullanıyorum. Anti-Virüs kullanmıyorum ve PC ağzına kadar korsan oyun dolu. Sen düşün artık. Yalnızca bilmediğin yazılımları, dosyaları kurma. Bir linke tıkladın rastgele dosya indiyse bile panik yapma direkt sil gitsin. Windows'un güncel ve aktif olsun yeterli.

Kaspersky kur, bilmediğin hiçbir şeye tıklama, o siteye girme vb. demeyeceğim çünkü bunlar da borderline paranoyaya giriyor. Zamanla öğrendikçe tecrübe kazandıkça daha iyi anlayacaksın. Sen @massaka23455 dediği gibi önemli dosyalarını depolayacağın bir USB'ya da bilgisayarına ikinci bir depolama çek. Bir sıkıntı olursa C diskine direkt formatı basarsın kafan rahat olur.

Kaspersky kurulu zaten cevabınız için teşekkürler. Bu arada mining virüsü silinebilen bir şey mi bu konuda bilgili gibisiniz.

Kaspersky kurulu zaten cevabınız için teşekkürler. Bu arada mining virüsü silinebilen bir şey mi bu konuda bilgili gibisiniz.

Virüsüne göre değişir ama en temizi benim için diski kökten temizleyerek format atmaktır. Bilgisayarında benimkinden daha çok güvenlik var ve benden çok daha az riskli şeyler yapıyorsun. Bunları düşünme.

Ayrıca mining virüsü öyle korkulacak bir şey değil milletin abartması. Hatta bu olayın temeli sırf insanların korkularından yararlanmak adına şirketlerin de pohpohlamasıyla bu boyuta geldi. Korsan film izlemeyin mining virüsü bulaşır, korsan oyun oynama mining virüsü var, o programı kurma mining yapar, anti-virüs kullanmazsanız gökten mining virüsü iner vb.

Ben gülüp geçiyorum böyle virüsler var ama ne bulaştırmak o kadar kolay, ne de kurtulmak zor bir olay. Sen yaslan arkana keyfine bak.

Virüsüne göre değişir ama en temizi benim için diski kökten temizleyerek format atmaktır. Bilgisayarında benimkinden daha çok güvenlik var ve benden çok daha az riskli şeyler yapıyorsun. Bunları düşünme.

Ayrıca mining virüsü öyle korkulacak bir şey değil milletin abartması. Hatta bu olayın temeli sırf insanların korkularından yararlanmak adına şirketlerin de pohpohlamasıyla bu boyuta geldi. Korsan film izlemeyin mining virüsü bulaşır, korsan oyun oynama mining virüsü var, o programı kurma mining yapar, Anti-Virüs kullanmazsanız gökten mining virüsü iner vb.

Ben gülüp geçiyorum böyle virüsler var ama ne bulaştırmak o kadar kolay, ne de kurtulmak zor bir olay. Sen yaslan arkana keyfine bak.

Hocam bu USB belleğe nasıl yedekleyebilirim 1 TB USB bellek fiyatları uçmuş, bilgisayardaki hangi dosyalar olmazsa olmaz kritik dosyalar ve kaç GB depolama alanı lazım bellek için.

Yeni konular

Geri
Yukarı