İnternet sitelerinde kutucuk şeklinde video açılıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

saykedelik

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, kardeşimin bilgisayarında bazı internet sayfalarını açtığım zaman resimde görüldüğü gibi bir kutucuk açılıyor. Mesela Nvidia'nın resmi sayfasında ve MSN'in haber sayfasında vb. sitelerde bununla karşılaştım bilgisayara 2 kez format attım AVG ile tarattım Malwarebytes ile tarattım ancak hiçbir şey bulamadım. Bunun yanı sıra evde başka bir bilgisayarda da aynı sorun ile karşılaştım. Flash player olmasına rağmen flash playerın da düzgün çalışmadığını fark ettim. Çözüm üretebilirseniz sevinirim. Windows 7 kullanıyorum.

Adsız 2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Murat hocam sadece dns değiştirmek yeterli mi başka ne tür bir önlem alabiliriz?

Murat hocam sadece dns değiştirmek yeterli mi başka ne tür bir önlem alabiliriz?
Önlemin ne olduğunu sormak bu yıla göre ayıptır. Sizlerin bu bilgisizliğinizden dolayı zaten bilişimde bir yerlere gelinmiyor. Sizlerin dediysem bir kulağından girip bir kulağından çıkanlar içindir. Yani genel olarak söylüyorum. Okullarda standart bilgilerle bir yere varılmaz. Pratik ve genel hayattaki şartlara göre eğitim verilmediğinden bu sorularınız size göre normal, bana göre ilkokul bilgisi gibidir.

Hocam Google'ın DNS'lerini kullanıyorum. Sıkıntı çıkarmı ?
Kullandığın dns'nin ne olduğu değil hangi dns'lere el attıkları önemli. Yabancı kaynaklara göre sadece yerel dns adresleri etkilenmekte.

DNS Zehirlemesi nedir? Şuana kadar böyle birşey ile hiç karşılaşmadım.
DNS spoofing - Vikipedi
Genel bilgilerden biri daha.

Önlemin ne olduğunu sormak bu yıla göre ayıptır. Sizlerin bu bilgisizliğinizden dolayı zaten bilişimde bir yerlere gelinmiyor. Sizlerin dediysem bir kulağından girip bir kulağından çıkanlar içindir. Yani genel olarak söylüyorum. Okullarda standart bilgilerle bir yere varılmaz. Pratik ve genel hayattaki şartlara göre eğitim verilmediğinden bu sorularınız size göre normal, bana göre ilkokul bilgisi gibidir.

Allah aşkına bu nasıl bir cevaptır? Adamı bi dövmediğin kalmış. Karşındaki insan hiçbir şey bilmeyebilir bu şekilde mi cevap vermek lazım? Lütfen üslubunuzu biraz düzeltin.

Allah aşkına bu nasıl bir cevaptır? Adamı bir dövmediğin kalmış. Karşındaki insan hiçbir şey bilmeyebilir bu şekilde mi cevap vermek lazım? Lütfen üslubunuzu biraz düzeltin.
Demek sizde bu bilgisizliğin içindesiniz. Bunlar bilgisayar kullanan kişinin orta okulu bitirmiş birinin bilmesi gereken temel şeylerdir diyorum ne bilmemesinden bahsediyorsun? Antivirüs'ü şuan ki daha çocuklarda sorsam ne işe yaradığını biliyorlar Lise çağına gelmiş hatta geçmiş kişiler bunu bilmiyorsa bilgisayar kullanmasın. Ayrıca Türkçeni de geliştir bir cümleyi tam olarak okuyup ne diyeceksen söyleyin. Orada kişiye değil kişilere deniliyor.

Demek sizde bu bilgisizliğin içindesiniz. Bunlar bilgisayar kullanan kişinin orta okulu bitirmiş birinin bilmesi gereken temel şeylerdir diyorum ne bilmemesinden bahsediyorsun? Antivirüs'ü şuan ki daha çocuklarda sorsam ne işe yaradığını biliyorlar Lise çağına gelmiş hatta geçmiş kişiler bunu bilmiyorsa bilgisayar kullanmasın. Ayrıca Türkçeni de geliştir bir cümleyi tam olarak okuyup ne diyeceksen söyleyin. Orada kişiye değil kişilere deniliyor.
İnanılmaz şekilde şaşırmış durumdayım bu konuşmalara. Bir yönetici nasıl olur da bu şekilde hakarete benzer yorumları bu kadar rahat bir şekilde dile getiriyor anlam veremiyorum.
Bir diğer kullanıcının sizi uyarmasına rağmen aynı şekilde ona da hakaret içerikli cevap vermişsiniz. Bu konulara ilgisi olmayan bir kişinin bu durum hakkında bilgisi olmayabilir, bunu öğretim çağına göre değerlendirmek de ne demek ? Bende öyle yapayım o halde. Samimiyetinizin bulunmadığı bir kişiye sen diliyle hitap etmeniz saygısızlıktır. Bu ve benzeri kurallar hakkında ilkokuldan başlayarak aralıksız bilgi veriliyor. Biz de bu konuda size hakaret edelim o halde ? Bu ortamda haksızlığa karşı ayağa kalkan mı engelleniyor ?
Cehalet erdemdir, ayıp olan öğrenmeye çalışmamak. Siz ise öğrenmeye çalışan birinin sözlerini ağzına tıkıyorsunuz.
Bende mi bu iletimden dolayı engel yiyeceğim ? Gerçekten şaşırttınız beni. Kurallara bu denli önem ve ilgi gösteren bir ortam da bu şekilde saygısızlık yapılması beni derinden üzdü.
İyi geceler dilerim sayın yetkili. @Murat5038

@Asya Ay Söylediklerimde bir hakaret değil bilgisizliğin durumunu belirtiyorum. Bu yüzden söylediklerimi hakaret algılamanız normal çoğu kişide büyük ihtimal öyle anlıyor. Anlayabilen zaten durumun vahametini kavrayabiliyor. İyice anlayıp kendinizi sorgulayınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı