İnternet sitelerinde gereksiz paranoyaklık

Ben böyle durumlarda şunu düşünüyorum, Amerikan başkanı mıyım da bana virüs bulaştırsınlar. Sonra rahatlıyorum.

Ben böyle durumlarda şunu düşünüyorum, Amerikan başkanı mıyım da bana virüs bulaştırsınlar. Sonra rahatlıyorum.
Hocam Amerika başkanı değilim ama yaklaşık 1 yıl önce yaşadığım olayı bir bilseniz.

Tamam da o zaman manga okumayayım mı?

Paranoyanı yendikten sonra doya doya okursun. Senin durumun klinik vaka biraz, çünkü asgari güvenliği sağlayınca arkana yaslanman lazım. Bu seviyede artık destek alman iyi olur.

Sen önemli birisi değilsin, milyarlarca internet kullanıcısından yalnızca birisisin buradaki neredeyse herkes gibi. Kötü niyetli kişiler senin bilgisayarına virüs sokmak, bilgilerini ele geçirmek için özellikle uğraşmazlar. Ele geçirseler dahi ele geçirilmiş sayısız veri arasında önemsiz şekilde yerini alır. Hayatın akışı bu.

Git kendine 2 tane USB al önemli belgelerini orada depola. Biri anahtarlığında biri bazanın altında dursun, bilgisayarında kişisel ve özel bir bilgin olmasın yani virüs girerse de umurunda olmasın. Ya da ucuz yollu bir laptop al o bilgisayardan önemli işlerini yap diğerini keyfi crackli uygulama oyun oynamak için falan kullan.

Paranoyanı yendikten sonra doya doya okursun. Senin durumun klinik vaka biraz, çünkü asgari güvenliği sağlayınca arkana yaslanman lazım. Bu seviyede artık destek alman iyi olur.

Sen önemli birisi değilsin, milyarlarca internet kullanıcısından yalnızca birisisin buradaki neredeyse herkes gibi. Kötü niyetli kişiler senin bilgisayarına virüs sokmak, bilgilerini ele geçirmek için özellikle uğraşmazlar. Ele geçirseler dahi ele geçirilmiş sayısız veri arasında önemsiz şekilde yerini alır. Hayatın akışı bu.

Hocam aslında korktuğum şey verilerimin çalınması değil verilerim umurumda bile değil. Mining amaçlı bir virüs PC'yi sömürürse parama yazık olacak ona üzlüyorum. Dediğiniz gibi ben önemli biri değilim ama virüsleri de her zaman önemli kişiler yemiyor ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı