Çözüldü İnternet sitelerinden anlık fiyat bilgisi çekme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jokester

Hectopat
Selamlar bir proje üzerinde çalışmaya başlayacağım programlama bilgim çok iyi değil kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Hedeflediğim şey sürekli güncellenen fiyat bilgisini her dakika boyunca kendi web sitem üzerinde güncellemek veriler yaklaşık olarak 8 9 siteden çekilecek ve kendi sitem de tablo gibi gözükecek.

İngilizcem iyi yabancı kaynak ve makale okuyabilirim böyle bir işlem mümkün mü ve zorluk seviyesi nedir?

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
bu tür işlemler daha çok arkadaşın da dediği gibi firmalarla iletişime geçilir ve onların ürünlerinin xml dosyaları vardır ve orada stoktan tut rengine herşey yazılıdır.Bu sayede kolayca fiyatlar ve özellikler alınabilir diğer yöntem yani request yapman gereken yöntem için çok sağlam bir donanıma sahip olman lazım.
8-9 farklı siteden veri çekmek senin siteni büyük ölçüde yavaşlatacaktır. Mantıklı bir sistem değil bu yapmak istediğiniz.

Selamlar bir proje üzerinde çalışmaya başlayacağım programlama bilgim çok iyi değil kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Hedeflediğim şey sürekli güncellenen fiyat bilgisini her dakika boyunca kendi web sitem üzerinde güncellemek veriler yaklaşık olarak 8 9 siteden çekilecek ve kendi sitem de tablo gibi gözükecek.

İngilizcem iyi yabancı kaynak ve makale okuyabilirim böyle bir işlem mümkün mü ve zorluk seviyesi nedir?

Teşekkür ederim.

Bu verileri işlemek için halihazırda zaten birçok e-ticaret siteleri apilerini paylaşıyorlar. Fakat izinsiz veri çekemezsiniz.

8-9 farklı siteden veri çekmek senin siteni büyük ölçüde yavaşlatacaktır. Mantıklı bir sistem değil bu yapmak istediğiniz.

Çekilecek veriler dediğim şey fiyat bilgisi mesela şöyle düşünelim herkesin bildiği League of Legends oyununda Riot Point satın alacağız ama bunu 3.şahıs sitelerden alacağız bynogame ve benzeri siteler gibi bu sitelerdeki fiyatları tablo halinde kendi siteme eklemek istiyorum 8 9 tane bilinen site var fiyatlar anlık değişebiliyor bu yüzden sürekli sitede değişen fiyatı çekebilmem gerekiyor el ile güncellemek çok zor olur planladığım şey bu tarz bir iş ve başka bir oyun ile alakalı.
Bu verileri işlemek için halihazırda zaten birçok e-ticaret siteleri apilerini paylaşıyorlar. Fakat izinsiz veri çekemezsiniz.

Evet sitelerle iletişime geçeceğim fakat zaten anlık fiyat bilgisini herkes görüntüleyebildiği için izin vermeseler bile hiç bir şey olmasada el ile güncellerim bilgiyi sonuçta kamuya açık diye düşünüyorum.

bu tür işlemler daha çok arkadaşın da dediği gibi firmalarla iletişime geçilir ve onların ürünlerinin xml dosyaları vardır ve orada stoktan tut rengine herşey yazılıdır.Bu sayede kolayca fiyatlar ve özellikler alınabilir diğer yöntem yani request yapman gereken yöntem için çok sağlam bir donanıma sahip olman lazım.

Çözüm

Teşekkür ederim.

Hocam merhaba, ne yaptınız acaba bu konu hakkında? Aynı fikirlere bende sahibim özel mesaj ile geri dönerseniz memnun kalırım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı