Çözüldü İnternet sitesi engelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ayewun

Decapat
Makaleler
6
Yer
Japonya
Daha fazla  
Selam dostlar. Kardeşim sürekli derse girme bahanesiyle bilgisayarıma giriyor ve her seferinde TLauncher yüklüyor. Bu da beni çok rahatsız ediyor. TLauncher'ın sitesini engellemenin bir yolu var mı? Yani bu bilgisayardan açılmasını istemiyorum.

Çözüm
Windows > system32 > drivers > etc'den host'u not defteriyle açın, not defterinin en altına geçip
127.0.0.1 www.engellemekistediğinizadres.com
şeklinde ekleyin.
Windows > system32 > drivers > etc'den host'u not defteriyle açın, not defterinin en altına geçip
şeklinde ekleyin.

Çözüm
Selam dostlar. Kardeşim sürekli derse girme bahanesiyle bilgisayarıma giriyor ve her seferinde TLauncher yüklüyor. Bu da beni çok rahatsız ediyor. TLauncher'ın sitesini engellemenin bir yolu var mı? Yani bu bilgisayardan açılmasını istemiyorum.
Teamviewer yükleyip trolle :D (!).

Antivirüs programı ile belki programın yüklenilmesi engellenebilir? Yüklediğinde otomatik olarak silinir.

şeklinde ekleyin.
Dediğiniz yerleri açtım. Ancak hosts'u var olan hosts'un yerine koymuyor. Kaydedince aşağıdaki gibi oluyor.
Ekran Görüntüsü (456).png

Böyle mi olması gerekiyor?

Dediğiniz yerleri açtım. Ancak hosts'u var olan hosts'un yerine koymuyor. Kaydedince aşağıdaki gibi oluyor.
Eki Görüntüle 1023188
Böyle mi olması gerekiyor?
Yok böyle olmaması gerekiyor, o zaman şöyle yapın. O klasörün içindeki host dosyasını masaüstüne kesip atın ve masaüstünden dediklerimi yapıp tekrar etc'nin içine atın.

Onun harici orijinal hosts dosyasını silip not defterli olanın uzantısını orijinaliyle değiştirebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı