İnternet sürekli kopuyor

Acapelow

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 2 hafta önce Superonline internet bağlattım ama sürekli günde 70 80 kere kesiliyor. (Sayıyı müşteri hizmetlerini aradığımda kendileri söyledi) ne bir oyun oynayabiliyorum ne doğru düzgün video izleyebiliyorum. 3 4 kere ekip yollayacaklarını ve altyapıyı kontrol edeceklerini söylediler fakat her 48 saat geçtiğinde bir şey ortada yok. Şu anki internetim eski internetimin (Türk Telekom) altyapısını kullanıyor. Acaba elektrikçi çağırsam ev içi ve bina içi tesisatı komple değiştirsem mi yoksa canları cehenneme deyip cayma bedeli ödeyip komple farklı bir operatöre mi geçsem kararsızım.

Ayrıca elektrikçiye boşa para vermek istemiyorum. Aynı internet tesisatını 1 senedir sorunsuz kullanıyordum ta ki Türk Telekom tahahhüdümün bitimine 2 hafta kala internet kesilene kadar. Başlarda paketi iptal ediyorum zaten diye kasıtlı interneti kestiklerini düşündüm ama devamında aynı hattan Superonline internette çekmeyince kararsızım. Sizce elektrikçi çağırıp masrafa mı gireyim yoksa başka şekilde mi çözüm yolu bulmaya çalışayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hat zayıflaması çok görünüyor. 35'te sabitlet o zaman kopma olmaz diye düşünüyorum.

Aslında doğru diyorsunuz çünkü tam 50 Mbps alınca SNR margin değerim 8.1 dB oluyor fakat hız 35'e vs düşünce margin değerim 14'e falan yükseliyor. Ben en iyisi hızı 35'e sabitleyeyim. Peki sizce 30-35 MB alırsam FPS oyunlarda sıkıntı yaşar mıyım?

Aslında doğru diyorsunuz çünkü tam 50 Mbps alınca SNR margin değerim 8.1 dB oluyor fakat hız 35'e vs düşünce margin değerim 14'e falan yükseliyor. Ben en iyisi hızı 35'e sabitleyeyim. Peki sizce 30-35 MB alırsam FPS oyunlarda sıkıntı yaşar mıyım?
Pek sorun olacağını sanmıyorum. En azından bizim tanıdıklarda sıkıntı yaratmıyor.

Geri
Yukarı