İnternet tarife önerisi

Ben 24 Mbps kullanıyorum Türk Telekom’dan. Şu an 75 TL ödüyorum 95 olmuş. Bu hıza bu fiyat fazla. Altyapım VDSL diye biliyorum acaba en fazla kaç alırım?

91D2C86D-58F8-4CF4-9B3E-B8ACF0648C1C.jpeg

Ben 24 Mbps kullanıyorum Türk Telekom’dan. Şu an 75 TL ödüyorum 95 olmuş. Bu hıza bu fiyat fazla. Altyapım VDSL diye biliyorum acaba en fazla kaç alırım?

Eki Görüntüle 436541
Altyapın VDSL hattın en fazla 72Mbit destekliyor SNR değerin yeterince iyi. 55-70 Mbit arası bir hız alabilirsin. Turknet gibi bir yerden 75Mbit pakete geçebilirsin.

Altyapın VDSL hattın en fazla 72Mbit destekliyor SNR değerin yeterince iyi. 55-70 Mbit arası bir hız alabilirsin. Turknet gibi bir yerden 75Mbit pakete geçebilirsin.

Sağ olun. Önceden Türknet’te hız sorguladığımda 75 Mbps gibi bir hız gösteriyordu zaten. Ancak şu an böyle bir uyarı alıyorum;

“Adresinizin bağlı olduğu santralde hizmet verilemiyor. Bu sebeple adresinizde internet hizmeti veremiyor ve başvurunuzu alamıyoruz.”

Sizce ne yapmalıyım?

Sağ olun. Önceden Türknet’te hız sorguladığımda 75 Mbps gibi bir hız gösteriyordu zaten. Ancak şu an böyle bir uyarı alıyorum;

“Adresinizin bağlı olduğu santralde hizmet verilemiyor. Bu sebeple adresinizde internet hizmeti veremiyor ve başvurunuzu alamıyoruz.”

Sizce ne yapmalıyım?
Santralde boş port yok büyük ihtimal. Şuan kullandığın hattı kapatmadan taşıma işlemci yaparsan bir sorun yaşamazsın. Eğer hattını kapatırsan boş port bekleyeceksin ne kadar sürer bilinmez. Büyük ihtimal Turknet orada taşıyacakları değil yeni hat açacak kişiler için bilgilendirme yapıyor. Müşteri hizmetlerini arayıp taşıma yapacağını söylersen sıra beklemezsin.

Ben yalın internet kullanıyorum. Türk Telekom onun için de numara tahsis ediyor sanırım normal ev telefonu gibi bir numara mevcut üyelik bilgilerimde. Adresle değil sorguladığımda 10 TL farkla 75 Mbps hız alabileceğimi söylüyor yani hata vermiyor.

Bir de Türknet, Milleni, Netspeed vs. bunlardan hangisini tavsiye edersiniz?

@Unavailableuser

Telefonla kontrol edince sanırım 10 lira fark olayı çıktı benim dediğim gibi boş port olayı var demek ki. Hepsi aynı hizmeti veriyor ben 3 yıldır Turknet kullanıyorum desteğinden hizmetinden memnunum ama şimdi biri çıkar Turknet kötü der bir şey diyemem herkesin altyapısı aynı değil. Şansına bağlı yani. Ayrıca 10 lira fark ile 100Mbite kadar alabiliyorsun 85 lira ödüyorum 100Mbit kullanıyorum. Tabi senin hattın desteklemiyor o ayrı.

VDSL için ne demem lazım yani alt yapı olup olmadığını mı sorayım? Alt yapım VDSL destekliyor mu şu anki verilere göre?
VDSL port vermeden bilemeyiz. Arayıp soracaksın bana VDSL verebiliyor musunuz diye.
Hat değerlerim 72’yi gösteriyordu Netspeed ile görüştüm alabileceğim maksimum değerlerin bu olduğunu söylediler;

Eki Görüntüle 436801

@Unavailableuser
Netspeed altyapı sorgulamada kaç görüyorsa o kadar tanımlıyor. Arayıp ısrar edersen 75Mbit bağlatırsın hattın 75 almasa bile 60 üstünü rahatlıkla alır. Millenicom'la da görüşebilirsin istersen 100 bile veriyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı