İnternet telefonda hızlıyken laptopta yavaş çalışıyor

• Konuyu başlatan Jans
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 960

Jans

Centipat
Arkadaşlar iyi forumlar. Bugün internetimi 16 Mbps'den 60 Mbps yükselttim. Telefonda Speedtest yaptığım zaman internet hızım 55-60 Mbps görüyor ancak aynı testi laptoptan yaptığım zaman 15-20 Mbps civarı alıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Bilgisayar arka planda başka işlem yapıyor olabilir, test yapmıyorken görev yöneticisinden ağ kullanımına bakın. Kullandığınız vpn varsa açık unutmuş olabilirsiniz. Başka neden olabileceği aklıma gelmiyor.

Arkadaşlar iyi forumlar. Bugün internetimi 16 Mbps'den 60 Mbps yükselttim. Telefonda Speedtest yaptığım zaman internet hızım 55-60 Mbps görüyor ancak aynı testi laptoptan yaptığım zaman 15-20 Mbps civarı alıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Pek fark olacağını sanmıyorum ama bazı modemlerin 2.4GHz ve 5GHz olmak üzere 2 adet bağlantısı var. Telefonda 5GHz laptopta 2.4GHz'ye bağlanıyor olabilir misin?

Pek fark olacağını sanmıyorum ama bazı modemlerin 2.4GHz ve 5GHz olmak üzere 2 adet bağlantısı var. Telefonda 5GHz laptopta 2.4GHz'ye bağlanıyor olabilir misin?

Hocam inanın hiç bilmiyorum o tür işleri. Tek bildiğim telefonumda tıpatıp aynı siteden test yaptığım zaman 45-50 MBPS hız alıyor olmam. Telefonda 1080p videoları da sıfır donma ile seyredebiliyorum mesala.

Laptop'unuz muhtemelen b/g standardını desteklediği için daha fazlasını almanız mümkün değil. Wi-Fi aygıtını değiştirmeniz gerekir böyle bir durumda.

Hocam evde sarı renk bir kablo buldum, muhtemelen ethernet kablosu. Onu laptopa taktıktan sonra aynı sitede yaptığım test sonrası 75 MBPS almaya başladım. Laptopta kablosuz olarak yine 75 MBPS görme imkanım yok mu?

Hocam evde sarı renk bir kablo buldum, muhtemelen ethernet kablosu. Onu laptopa taktıktan sonra aynı sitede yaptığım test sonrası 75 MBPS almaya başladım. Laptopta kablosuz olarak yine 75 MBPS görme imkanım yok mu?
Hayır. O kablosuz alıcı laboratuvar şartlarında 20 MHz kanal genişliğinde en fazla 54 Mbps alabiliyor. Günlük hayat içinde ise parazitler ve diğer etkenlerle genelde 14-24 aralığında alınabiliyor.

40 MHz kanal genişliğini de bir deneyin. Bu belki biraz hızınızı arttırabilir. Modem arayüzünde 40 MHz kanal genişliğini aktive edin.

Hayır. O kablosuz alıcı laboratuvar şartlarında 20 MHz kanal genişliğinde en fazla 54 Mbps alabiliyor. Günlük hayat içinde ise parazitler ve diğer etkenlerle genelde 14-24 aralığında alınabiliyor.

40 MHz kanal genişliğini de bir deneyin. Bu belki biraz hızınızı arttırabilir. Modem arayüzünde 40 MHz kanal genişliğini aktive edin.

Hocam yanlış söylüyorsam lütfen düzeltin. Benim laptopum biraz eski model, zannedersem 2009 çıkışlı bir şey. Laptop eski olduğu için kablosuz olarak az mı hız mı alıyorum? Laptop daha üst bir model olsa mesala daha çok mu hız alırım?

Geri
Yukarı